Соціальні послуги в Бахмутській громаді об’єднають під одним дахом


4829
коментарі відсутні

Соціальні послуги в Бахмутській громаді об’єднають під одним дахом

Прозорий соціальний офіс будують у Бахмутській міській ОТГ. Під одним дахом працюватимуть 200 спеціалістів УПСЗН, Пенсійного фонду та інших установ, що надають населенню соціальні послуги.

Завершити будівельні роботи мають до кінця жовтня поточного року. Коли відкриється Прозорий соціальний офіс, жителі громади більше не їздитимуть містом за різними довідками, а всі соціальні послуги будуть отримувати в одному приміщенні.

«Новий офіс потрібен і для створення комфортних умов праці для людей, які надають соціальні послуги населенню. Наразі Пенсійний фонд знаходиться в орендованому приміщенні державного підприємства, яке визнане банкрутом. Діючому управлінню праці та соціального захисту населення тісно в невеликій будівлі. Отже, прийняли рішення будувати Прозорий соціальний офіс», – зазначає Бахмутський міський голова Олексій Рева.

 

Соціальні послуги в Бахмутській громаді об’єднають під одним дахом - Фото №1

Єдина приймальня в бахмутському УПСЗН

 

Бахмутське УПСЗН з 2003 року розміщене по вул. Горбатова в будівлі загальною площею 723 кв. метри. На першому поверсі – єдина приймальня громадян. За словами начальниці Бахмутського УПСЗН Інни Сподіної, це приміщення виявилось малуватим. Того ж 2013 року створили відділ персоніфікованого обліку громадян, додались 12 спеціалістів. У 2014 році додатково прийняті державні соціальні інспектори – спочатку їх було 4, згодом стало 14 осіб.

«За ці роки багато питань буди передані до відповідальності УПСЗН, стало приходити багато відвідувачів, – ділиться Інна Сподіна. – У 2014 році, з початком війни, за день до управління приходили 500-700 осіб. Звісно, в такому приміщенні було вкрай складно працювати».

 

Соціальні послуги в Бахмутській громаді об’єднають під одним дахом - Фото №2

Начальниця Бахмутського УПЗСН Інна Сподіна

 

Загальна площа нового Прозорого соціального офісу складає 3,6 тис кв. м – це в п’ять разів більше діючого УПСЗН. Це колишні будівлі міської лікарні № 2, які стали вільними в рамках оптимізації медичної сфери. Майновий комплекс передали до Управління праці та соціального захисту населення на початку 2017 року, розробили проєктно-кошторисну документацію для проведення реконструкції будівель і споруд.

На масштабну реконструкцію залучили гроші різних рівнів бюджету. З державного бюджету витратили 23 млн грн, з обласного – 43 млн грн, з місцевого – 16 млн грн. За ці гроші провели реконструкцію двох будівель, благоустрій території.

 

Соціальні послуги в Бахмутській громаді об’єднають під одним дахом - Фото №3

Завершити будівництво обіцяють до кінця жовтня 2020 року

 

Ремонтні роботи добігають кінця. У рамках створення Прозорого соціального офісу меблями та технікою забезпечать фронт-офіс на першому поверсі, для решти кабінетів обладнання придбаватимуть за рахунок проєкту «Прозора соціальна громада» від Мінсоцполітики або при залученні інших джерел фінансування.

Окрім спеціалістів УПСЗН та Пенсійного фонду, прийом громадян вестимуть також фонд соціального страхування, Служба у справах дітей, Центр соціальних служб для сім’ї та молоді.

 

Соціальні послуги в Бахмутській громаді об’єднають під одним дахом - Фото №4

Будівля Прозорого соціального офісу

 

Новий соціальний офіс матиме можливість обслуговувати населення не тільки Бахмутської ОТГ, а також Бахмутського району, території лінії розмежування. Коли в Бахмутському районі будуть створені всі ОТГ, даний офіс можна буде задіяти як бек-офіс з питань соціального захисту для об’єднаних громад.

Наразі населення Бахмутської ОТГ складає 85,5 тисяч жителів, послугами соціального офісу користуватимуться й 19,8 тисяч переселенців, зареєстрованих у громаді.

«Це буде сучасний соціальний офіс, один з кращих у Донецькій області, – запевняє Олексій Рева. – На території офісу збудували один з кращих у місті дитячих майданчиків, розбили сквер. Створили всі умови для комфорту відвідувачів, серед яких більшість – люди похилого віку, одинокі мами, багатодітні родини та інші верстви населення, що потребують соціального захисту».

 

Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі