Соціологи дослідили, з яких джерел українці отримують інформацію

9442
коментарі відсутні

Соціологи дослідили, з яких джерел українці отримують інформацію

Для більшості українців основними джерелами інформації є Телеграм-канали, сюжети в Ютубі, телемарафон, розповіді очевидців, а також офіційні сторінки та соцмережі держорганів влади.

Про це під час презентації результатів соціологічного дослідження на тему: «Успіх чи ні? Як українці оцінюють реформу сектору правопорядку та підтримку з боку ЄС» сказав директор Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович, повідомляє Укрінформ.

Результати дослідження показали, щоб отримати надійну та перевірену інформацію про події в Україні, то 47% українців (на першому місці) — сказали, що таким джерелом для них є канали у Телеграмі. Більше чверті — це сюжети в Ютубі, потім — телемарафон (21%), розповіді очевидців (19%), офіційні сторінки і соцмережі держорганів влади (19%), телеканали, що не входять у марафон (16%), українські інтернет-ЗМІ (15%), міжнародні ЗМІ (14%).

Соцмережами, де найбільш поширені фейки і дезінформація, переважна кількість українців назвали Фейсбук та Інстаграм. Телеграм посів друге місце. Джерелом неправдивої інформації його вважає лише 35% опитаних.

Соціологи також зазначили, що майже 90% українців вважають серйозною проблему дезінформації та фейкових новин.

Довідка. Загальнонаціональне опитування громадської думки провела Соціологічна група «Рейтинг» на замовлення Консультативної місії ЄС в Україні в період з 24 по 29 вересня 2024 року. Вибірка склала 2000 респондентів, що представляють доросле населення України (за винятком тимчасово окупованих територій та територій, на яких відсутній український мобільний зв’язок). Похибка становить не більше 2,2% з довірчою ймовірністю 0,95.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика