«Союз ветеранів АТО Донбасу» піклується про безпеку громад Полтавщини
«Курс безпеки для лідерів громад» – так називається цикл тренінгів, що влаштували для представників чотирьох ТГ Полтавської області (Опішнянської, Лубенської, Новосанжарської та Пирятинської). Учасники занять пройшли три етапи навчання, тож тепер втілюватимуть отримані знання в своїх громадах.
Досвід Донеччини для громад Полтавської області
З початком великої війни громади Полтавщини прихистили велику кількість переселенців. Попри відносну безпеку тут, кожен мешканець має бути готовим до різного розвитку подій. Під загрозою як фізичне, так і психологічне здоров’я людей. Крім того, наявність внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з зони бойових дій, а також повернення з фронту військових, які зазнали поранень, – все це викликає необхідність створити в суспільстві умови, що сприятимуть психологічній стійкості, як індивідуальної, так і колективної.
Тому за сприяння громадської організації «Союз ветеранів АТО Донбасу» та підтримки уряду Канади для представників територіальних громад Полтавської області організували цикл тренінгів. Навчання проходили як працівники органів місцевого самоврядування, так і комунальних та освітніх установ, а також громадських організацій. Разом з тренерами вони обговорили специфіку роботи служб під час війни та напрацювали шляхи співдії для збереження фізичного та психічного здоров’я мешканців громад.
Навчання влаштували в Центральній бібліотеці Полтавської міської територіальної громади. Відповідала за реалізацію проєкту «Курс безпеки для лідерів громад» Яна Говядова, координаторка Центру ветеранів АТО та їхніх сімей «Поруч».
«Ветерани нашого центру «Поруч» ініціювали цей проєкт, бо розуміли, яку небезпеку несе ця війна. Ворог використовує зброю проти цивільного населення, що призводить до великої кількості жертв. На початку війни ми організовували подібні курси безпеки у Краматорську. Роз’яснювали, як поводитись при авіанальотах, при ракетних ударах, вчили надавати домедичну допомогу. Тепер вирішили цей досвід розповсюдити серед громад Полтавщини. При цьому додали психологічний елемент», – повідомила Яна Говядова.
Отримані знання втілюватимуть у своїх громадах
Тренінг для представників громад розділили на три частини: надання першої психологічної помочі, навички домедичної допомоги та основні керівні принципи плекання психічного здоров’я в надзвичайних подіях. Тренінги з психології провела Анастасія Жидкова, менеджерка програм і проєктів психосоціальної підтримки людей, які зазнали впливу війни.
«Надаючи психосоціальну підтримку, важливо розуміти, що є корисним, а що може нашкодити людині та чого не варто робити. З лідерами громад ми обговорюємо основні керівні принципи роботи, спрямованої на те, щоб люди природньо справлялися зі своїми станами та якомога швидше відновлювалися. Також розробляємо алгоритми прийняття рішень окремо для представників органів місцевого самоврядування та громадськості», – розповіла Анастасія Жидкова.
Всі учасники тренінгу, представники громад Полтавщини, дотичні до надання соціальних послуг місцевим жителям і внутрішньо переміщеним особам. Тобто надалі вони зможуть посилити існуючи механізми відновлення людей, які постраждали від війни.
«Знання, що нам надають на цих тренінгах, корисні для всіх людей, всі мають вміти використовувати їх у своєму житті. Особливо зараз, у воєнних реаліях. Тому по закінченні цього курсу кожен з нас буде розповсюджувати отримані навички серед мешканців нашої громади. Ми вже маємо ідеї, як будемо надалі організовувати цю роботу. Зокрема, розробляємо проєкт щодо відкриття громадського простору з навчання правил безпеки», – зазначила Яна Хайдурова, співробітниця Опішнянської селищної ради.
«Ці тренінги є дуже корисними для нашої подальшої роботи щодо безпеки цивільних осіб. Зокрема, мова про запровадження в громаді курсів домедичної та психологічної допомоги», – поділився Олег Міщенко, завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій виконкому Лубенської міськради.
Загалом тренінг відвідали близько 20 представників територіальних громад Полтавщини.
Даний проєкт реалізується ГО «Союз ветеранів АТО Донбасу» у рамках проєкту «Зменшення шкоди цивільному населенню в Україні шляхом посилення захисту на рівні громад та ефективного цивільно-військового співробітництва», який впроваджується Центром з питань захисту цивільного населення в умовах конфлікту «CIVIC» та фінансується урядом Канади.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!