Спалах COVID-19 у Слов’янську та нове обладнання для тестування

6698
коментарі відсутні

Спалах COVID-19 у Слов’янську та нове обладнання для тестування

Цього тижня в Донецькій області зафіксований «антирекорд» по кількості нових випадків захворюваності на COVID-19.

Більшість хворих виявлено у Слов’янську. Всі вони мають відношення до одного місцевого підприємства. Про це повідомив голова ДонОДА Павло Кириленко під час брифінгу в облдержадміністрації.

 

Слов’янськ знов закрили

 

Від 5 червня припинено автобусне сполучення між Слов’янськом та іншими населеними пунктами. Таке рішення прийнято обласною комісією з питань техніко-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС)у зв’язку з різкім підвищенням кількості хворих на коронавірусну хворобу у місті.

«Маємо невтішну новину – одразу у 19-ти мешканців Слов’янську лабораторно підтверджено інфекцію COVID-19. 18 з них це працівники одного підприємства, переважно чоловіки, та ще одна жінка з близького оточення. Шестеро наразі лікуються у стаціонарі, один хворий у важкому стані», – розповів Павло Кириленко.

Поки що не відомо, від кого поширилася хвороба, отже підприємство працює по всій території України, а його робітники часто бувають у відрядженнях. На підприємстві працюють 59 осіб, усі вони вже пройшли ПЛР-тестування на наявність вірусу. Наразі проходять обстеження люди з їх близького оточення – члени сім’ї, родичи, знайомі. Всього виявлено 314 контактних осіб, тож епідрозслідування триває. Само підприємство тимчасово припинило роботу.

Різке ускладнення епідемічної обстановки обговорили на позачерговому засіданні обласної Комісії ТЕБ та НС. Було прийняте рішення відтермінувати послаблення протиепідемічних заходів, введення яких мало відбутися 1 та 5 червня.

Зокрема, вирішено припинити регулярне та нерегулярне сполучення з містом Слов’янськ автомобільним та залізничним пасажирським транспортом – до моменту покращення епідситуації. Також тимчасово припиняється заїзд на територію автостанції міста Слов’янськ автобусів та реалізація квитків на рейси.

«Ми розуміємо, що люди чекають на пом’якшення протиепідемічних заходів, але наразі ситуація, навпаки, змушує дещо їх посилити. Це робиться задля того, щоб не звести нанівець всі попередні зусилля. Вважаю, що люди з розумінням поставляться до такого рішення», – наголосив Павло Кириленко.

Поточна ситуація по Донецькій області на 5 червня така: всього з початку епідемії 195 лабораторно підтверджених випадків захворювання. Лікування проходять 78 осіб, 23 з них у стаціонарах, 55 амбулаторно.

За добу 4 червня виявлено 21 новий випадок:

  • 19 у Слов’янську,
  • один у Кураховому та
  • один у Маріуполі – це 59-річний медичний працівник, у якого попередньо була діагностована пневмонія.

 

Спалах COVID-19 у Слов’янську та нове обладнання для тестування - Фото №1

 

«Протягом доби було проведено 220 ПЛР-тестувань в лабораторіях області та 161 – у Києві. Наразі ще 401 зразок матеріалів направлено до київської лабораторії. Також проведено 20 ІФА-тестів. Це імуно-ферментний аналіз, за допомогою якого виявляються антитіла, які виробляє уражений вірусом організм. Таким чином індекс охоплення тестуванням за останній тиждень складає 10,95 на 100 тисяч населення, що за критеріями Мінздраву не відповідає умовам послаблення карантинних заходів», – повідомив Олександр Педенко, начальник відділу стратегічного розвитку департаменту охорони здоров’я ДонОДА.

Нові можливості у тестуванні

 

П’ятий день поспіль у Маріуполі працює нова ПЛР-лабораторія, яка досліджує зразки на наявність коронавірусної інфекції. Це вже третя лабораторія в області, і вона може покращити показник охоплення тестуванням.

«Розпочали дослідження на базі Маріупольської філії Державного лабораторного центру МОЗ України. Зараз проводиться по 70 аналізів на день, але потужність обладнання дозволяє робити більше. Тому ми розглядаємо можливість переходу на двозмінну роботу із залученням трьох медичних бригад», – розповів Василій Гончаренко, директор Державної установи «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України».

Він також додав, що планується обладнати ще одну ПЛР-лабораторію – у Краматорській філії лабораторного центру МОЗ. Приміщення та кваліфікація працівників дозволяє це зробити. З проханням закупити необхідне обладнання Гончаренко звернувся до голови ДонОДА. Втім у філії вже розпочали перепланування мікробіологічної лабораторії під проведення ПЛР-тестів.

Разом з тими, що вже працюють у Маріупольському центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом, на базі міської лікарні № 4, та в Донецькому обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом у Слов’янську, загалом на Донеччині буде чотири ПЛР-лабораторії. Аналогічні тести також роблять деякі приватні медичні установи.

 

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика