Стартувала серія семінарів «Кроки для керівників»

2889
коментарі відсутні

Стартувала серія семінарів «Кроки для керівників»

16 квітня на базі Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону стартувала серія семінарів «Кроки для керівників». Даний семінар присвячений тематиці «Охорони здоров’я». Загалом цикл «Кроки для керівників» покликаний стати компасом професійних знань управлінців, які очолили громади.

«Кроки для керівників» приїхали засвоїти голови ОТГ з 7 областей України: Дніпропетровської, Харківської, Донецької, Кіровоградської, Луганської, Одеської, Запорізької.

Дніпропетровщину репрезентують безпосередньо голови 4 молодих громад: Перещепинської, Чумаківської, Піщанської та Личківської. 

Тренером виступила Таміла Лепьошкіна, регіональний координатор з підтримки реформи охорони здоров’я Програми «U-LEAD з Європою».

«Медицина стосується кожного члена громади і від того, як буде організована ця послуга – якісно та доступно – залежить взагалі ставлення населення і до голови ОТГ, всі ж на виборах обіцяли належну якість надання послуг медицини. Наша ж задача – реально допомогти визначити їх роль в цьому процесі, навчити моделювати спроможну мережу, у більшості громад, сьогодні тут присутніх, не має власних медичних центрів, але є нарікання на районні центри первинної допомоги, які їх обслуговують. Менше з тим, у тих ОТГ, з населенням близько 20 тисяч можна створити повноцінні спроможні заклади охорони здоров’я первинного рівня. У голів ОТГ є така можливість, а ми навчимо моделювати мережу й презентуємо кращі практики в полі охорони здоров’я в інших громадах, переваги для населення.», – поділилася планами на семінар Таміла Лепьошкіна.

Слід нагадати, що Законом передбачено можливість для ОМС впливати на кадровий потенціал через програму підтримки медичної реформи в громаді – надавати житло, створювати додаткові умови для медиків, створити план з реальними кроками, використовуючи свої повноваження.

Олена Гладка, радниця з питань муніципальних послуг Дніпропетровського ЦРМС, розказала про особливості семінару:

«Тренінг передбачений для керівників громад, що утворилися у 2018-му році, тобто вони тільки з січня перейшли на прямі бюджетні відносини і не всі ще вирішили питання подальших дій у сфері охорони здоров’я. Сподіваємося, що після завершення тренінгу у них з’явиться більше чітке розуміння реформи охорони здоров’я та тих рішень, які вони захочуть приймати в громаді».

Програмою семінару передбачено огляд реформ охорони здоров’я в Україні: огляд механізму фінансування сектору охорони здоров’я, а також пояснення ролі голови ОТГ, представлення нових процедур управління закладами  первинної медичної допомоги (ПМД) та важливість надання високоякісних послуг первинної медичної допомоги та роль ОТГ у цьому процесі.

Учасники ознайомилися з кращим практиками впровадження реформи охорони здоров’я на місцевому рівні та з ключовими викликами, пов’язаними з реформою ПМД на рівня ОТГ. Цінним для голів ОТГ стало й моделювання спроможної мережі ПМД та позиціонування голови, його/її ролі, як лідера в питанні забезпечення надання якісних послуг ПМД в громаді.

«Маю багато питань – ідуть реформи, з моєї точки зору нас слабо інформують – рішення приймаються «зверху», а до «низу» повноцінно не доходить вичерпна інформація. Наприклад, питаєш головного лікаря первинно медицини, він в області чув інформацію під час виїзду, а до нашого старостинського округу інформацію не доносить. Народ стривожений, хвилюється, у нас п’ять старостинських округів, всього 16 населених пунктів, вони ж хвилюються, що ж таке – не має медичної сестри, лікар приїжджає раз у тиждень, багато неясностей. Тому сьогодні налаштований отримати відповіді, поки ще не маю конкретного алгоритму. А я маю на меті дійсно об’єднати людей своєї громади, аби вони дійсно відчували, що ми одне ціле, відчували себе комфортно. Зайде будь-який старостинський округ і зрозуміє, що ми – одна сім’я» – Володимир Савєльєв, голова Перещепинської ОТГ, Дніпропетровська область.

«Хотілося б створити власний комунальний медичний центр, але тут проблема в кадровому потенціалі, готовності людей брати на себе відповідальність. Наша громада невелика, підписали меморандум із сусідньою, Привольською громадою по ЦНАПу. Також будем співпрацювати і по медицині. Недостатньо лікарів, плануємо будувати житло для лікаря, обласна адміністрація вже включила нас із будуванням амбулаторії» – Олексій Леонов, голова Лозно-Олександрівської ОТГ, Луганська область.

«Сьогодні я вже почула, що медицина може бути нашою комунальною власністю, в чому  ми дуже зацікавлені, за фактом медичні об’єкти є районною власністю. Проте, все ж таки, ми маємо гарну технічну базу, робимо ремонти закладів, наступного тижня відкриваємо амбулаторію сімейного типу, де також брали участь у співфінансуванні. Але спеціалісти не йдуть до пацієнта. Хочу почути, яка ситуація в інших громадах. Також почула варіанти зворотнього діалогу з громадою, по приїзду будемо налаштовувати цей вектор комунікації, запросимо медичних спеціалістів, населення, хочу налагодити такий контакт, раніше ми такого не робили» – Людмила Борисевич, Олександрівська ОТГ, Донецька область.

Станом на сьогодні, перед ОМС в контексті тематики охорони здоров’я стоять такі завдання:

  1. підвищення доступності та якості медичного обслуговування: розвиток і вдосконалення мережі закладів охорони здоров’я,
  2. підвищення доступності та якості медичного обслуговування з урахуванням географічних особливостей та потреб населення;
  3. забезпечення медичних працівників житлом, службовим транспортом, належними умовами праці, стаціонарним та мобільним зв’язком, мобільною комп’ютерною технікою та програмними продуктами, професійною літературою та періодичними медичними виданнями, у тому числі електронними;
  4. впровадження додаткових стимулів для залучення на роботу висококваліфікованих медичних працівників шляхом запровадження мотиваційних пакетів сприяння доступу закладів охорони здоров’я у сільській місцевості до мережі Інтернет;
  5. укладення договорів щодо підготовки фахівців медичного профілю з урахуванням потреби в таких фахівцях у територіальних громадах; розробка і затвердження програм забезпечення службовим житлом та службовим автотранспортом медичних працівників, які працюють у сільській місцевості.

Так, тренером Тамілою Лепьошкіною було визначено такий план-перелік кроків для голів ОТГ:

  1. визначити та проаналізувати основні проблеми сектору охорони здоров’я у своїх громадах (ОТГ) з метою перетворення їх у можливості або пошук шляхів їх вирішення.
  2. приймати ефективні рішення щодо підтримки комунальних закладів, які є у власності громади (комп’ютеризація, забезпечення МІС, матеріально-технічне оснащення та ін.).
  3. підготовка та затвердження програми розвитку медицини в громаді.
  4. провести планування ефективної мережі закладів первинної медичної допомоги на рівні ОТГ.
  5. ухвалити рішення щодо створення власного закладу охорони здоров’я первинного рівня (за наявності спроможної мережі) – комунального некомерційного підприємства (КНП), та/або перетворення медичних закладів вторинного рівня з комунальних установ у КНП.

Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика