«Стійкість під час війни» – переселенки у Полтаві пройшли підтримуючі тренінги

24310
коментарі відсутні

«Стійкість під час війни» – переселенки у Полтаві пройшли підтримуючі тренінги

Як вгамувати емоції, коли чуєш невтішні новини з фронту? Як зберегти спокій, коли втратив власну домівку, а на новому місці щодня лунає повітряна тривога? Як загоїти душевну рану, якщо втратив близьку людину? Існують практики, які допомагають підтримати себе та своїх близьких у подібних ситуаціях. Це нескладні вправи, спрямовані на розуміння свого емоційного стану, розслаблення та заспокоєння. 

Двадцять жінок з-поміж внутрішньо переміщених осіб отримали навички та знання, які допоможуть легше пережити травматичний досвід, навчилися розуміти й регулювати свій емоційний стан та краще розуміти оточуючих людей.

Дводенний тренінг з психологічної підтримки ВПО та членів їх родин «Стійкість під час війни» відбувся у Полтаві. Захід проведено в рамках програми «Єднання заради дії», що впроваджується міжнародною організацією IREX Ukraine.

 

«Стійкість під час війни» - переселенки у Полтаві пройшли підтримуючі тренінги - Фото №1

 

«Треба збирати себе до купи»

 

Серед тих хто прийшов на тренінг, багато жінок, чиї чоловіки та сини зараз на фронті. Тож окрім стресу переміщення вони відчувають постійну тривогу за рідних. Своєю історією поділилася пані Галина з Донеччини. Вона втратила чоловіка через хворобу, виїхала з окупованого міста та дуже переживає за сина, який боронить нашу землю.   

«Я перебуваю у постійному стресі, бо залишилася без житла, майна та роботи. Всі мої думки про сина-військового. Війна безпосередньо торкнулася нашої родини. Загинув племінник, але поховати його ми не можемо – тіла немає. На цьому тренінгу хочу розібратись зі своїм станом та допомогти собі. Треба якось збирати себе до купи та розвиватись. Можливо, зможу допомагати іншим долати стрес», – розповіла Галина.

Пані Світлана, мати трьох дітей, наразі переживає друге переміщення. Спочатку тікала з Горлівки, а потім з Харкова. Каже, що відчуває вигоряння та нестачу внутрішніх ресурсів, тому й прийшла на тренінг. 

Пані Лілія з невеличкого селища на Луганщині пережила окупацію, обшуки окупантів, згодом разом з сином наважилася на небезпечну евакуацію, пройшовши вісім ворожих блок-постів. ЇЇ чоловік прикордонник, з першого дня війни служить у найгарячіших точках. На тренінгу хоче відволіктися від тривожних думок, отримати корисні навички та дізнатись щось нове. І загалом – знайти нових знайомих та поспілкуватись з такими жінками, як вона сама.    

 

Знання та практичні навички

 

Впродовж насичених тренінгових днів учасниці навчилися розрізняти емоції, відчуття та почуття. На власних прикладах розповіли про причини виникнення негативних переживань. Потім разом з тренерками Катериною Ігнатенко та Діаною Дубинською вчилися їх вгамовувати.

Також дізналися, як долати стрес та що робити під час панічної атаки. Крім того, багато говорили про ресурси – де їх брати людям, які багато чого втратили, на що їм спиратися та як знаходити внутрішні сили. Було запропоновано багато практичних інструментів для самодослідження.

«Програма нашого тренінгу розрахована на те, щоб дати знання та практичні навички людям, які пережили вимушене переміщення, або були під окупацією, або бачили бойові дії, або втратили близьких. Щоб запобігти розвитку більш глибоких травматичних розладів, вони мають вміти стабілізувати свій фізичний та психологічний стан. Окрім того, дуже важливо, щоб внутрішньо переміщені особи не відчували ізоляцію на новому місці, а якомога швидше інтегрувалися в життя громади та планували своє подальше життя. А для цього потрібно вміти знаходити власні внутрішні ресурси», – розповіла Катерина Ігнатенко.

 

«Стійкість під час війни» - переселенки у Полтаві пройшли підтримуючі тренінги - Фото №2

Тренерка проєкту Катерина Ігнатенко, психологиня, викладачка Луганського національного університету ім. Шевченка

 

Пані Катерина внаслідок російської агресії ще у 2014 році мусила виїхати з окупованого Луганська до Старобільська, куди був переведений університет, а тепер через повномасштабну війну опинилася у Полтаві. Тож проблеми переселенців їй знайомі.

 

«Стійкість під час війни» - переселенки у Полтаві пройшли підтримуючі тренінги - Фото №3

 

Учасницям тренінгу показали багато практичних вправ, які допомагають опановувати свої емоції, особливо такі, як страх, гнів, тривожність. Це вправи «Заземлення», «Дерево», «Метелик», «Лімбічне дихання» тощо. Виконуючи їх, можна буквально за декілька хвилин покращити свій стан.

«На першій погляд це дуже прості елементарні речі, але вони дійсно працюють. Застосовуючи їх, людина може впливати на свій стан і через себе контролювати близьких та дітей», – зазначила Діана Дубинська. 

    

«Стійкість під час війни» - переселенки у Полтаві пройшли підтримуючі тренінги - Фото №4

Діана Дубинська, тренерка проєкту IREX «Єднання заради дії»

 

По закінченні тренінгу учасниці отримали сертифікати, що свідчать про отримання ними певних знань та практичних навичок. Після цього вони зможуть створювати власні групи психологічної самопідтримки та спробувати себе в ролі тренерів. Це не буде професійною роботою психолога, а лише проведення зустрічей групами по 5-7 осіб. На них можна поділитися з іншими досвідом, отриманим на тренінгу, показати вправи на заспокоєння. А може – просто поспілкуватись чи зайнятись спільною творчістю. Команда IREX надасть тренеркам менторську, методологічну підтримку та роздаткові матеріали.

 

«Стійкість під час війни» - переселенки у Полтаві пройшли підтримуючі тренінги - Фото №5

 

Більше можливостей від програми «Єднання заради дії» на сторінках у соціальних мережах Facebook та Instagram.

Дводенні підтримуючі тренінги “Стійкість під час війни” прямують до м. Кам`янець-Подільський, м. Луцьк та м. Коломия
Реєстрація за посиланням: https://forms.office.com/r/jNztZGSv5F.

Світлана Денисенко

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика