Студенти зможуть формувати тривалість навчання та змінювати спеціальність

Верховна Рада у другому читанні ухвалила євроінтеграційний законопроєкт №10177 про індивідуальні освітні траєкторії та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті.

Відтепер студенти зможуть формувати власну освітню траєкторію та регулювати темп і тривалість навчання. Крім того, у них буде можливість змінювати профіль або спеціальність після року чи півтора навчання.

«Індивідуальні освітні траєкторії — Рада ухвалила законопроєкт № 10177. У другому читанні за законопроєкт проголосувало 306 депутатів», — повідомив віцепрем’єр-міністр України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.

Він навів приклад, за яким студент обирає міждисциплінарну програму «Соціальні науки», якщо на момент вступу ще не визначився з конкретною спеціальністю. А вже у її межах є кілька спеціальностей: соціологія, соціальна робота та політологія. Після 1-1,5 роки студент вирішує, що йому ближча політологія, вибирає цю спеціальність і продовжує цілеспрямовано її вивчати.

«Ті, хто від початку визначилися зі спеціальністю, зможуть і надалі вступати одразу на неї», — зазначив Федоров.

Читайте також: Ті, кого ми навчаємо сьогодні в евакуації, завтра відновлюватимуть рідну Донеччину

Що зміниться для студентів

За словами народної депутатки Ірини Геращенко, до другого читання із законопроєкту вилучили «контроверсійні норми» щодо скасування заочної та вечірньої форм здобуття освіти.

Загалом законопроєкт №10177 передбачає:

  • Оновлення термінології законодавства про освіту.
  • Заклади вищої освіти самостійно розробляють освітні програми, враховуючи вимоги законодавства.
  • Вводиться можливість присвоєння додаткових професійних кваліфікацій.
  • Визнання результатів неформальної та інформальної освіти.
  • Запроваджується мінімальна кількість годин навчальних занять в одному кредиті ЄКТС: на бакалавраті мінімум 10 годин (з 30 годин на один кредит ЄКТС), на магістратурі — щонайменше 8 годин.
  • Індивідуальний навчальний план може передбачати річне навчальне навантаження в обсязі не менше 30 та не більше 80 кредитів ЄКТС.
  • Строк навчання може бути скорочено не більше ніж на 25 відсотків шляхом збільшення кількості кредитів протягом року навчання. Тобто закінчити бакалаврат можна буде за 3 роки або поєднати навчання з роботою і завершити за 6–8 років.

Михайло Федоров додав, що така система успішно працює в Європі.

«Адаптуємо українську освіту до європейських стандартів. У топових ЗВО Європи студенти навчаються саме за такою системою», — підсумував Федоров.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies