Створено гайд про інструменти штучного інтелекту: кому корисний та як скористатися

1184
коментарі відсутні

Створено гайд про інструменти штучного інтелекту: кому корисний та як скористатися

Експерти ЦЕДЕМ створили гайд для організацій громадянського суспільства про інструменти штучного інтелекту (ШІ), які значно спрощують та полегшують будь-які робочі процеси.

Про це ідеться на сайті Центру демократії та верховенства права.

Автори наголошують, шо громадським організаціям варто навчитися відповідально й раціонально користуватися його інструментами, при цьому враховувати ризики.

«Chat GPT, deepfake (діпфейки), shallowfake (шелоуфейки), цифровий фандрейзинг, формування контенту, цифрові камери відеоспостереження з функцією розпізнавання обличчя — це тільки верхівка айсберга інструментів ШІ, які можуть вплинути на роботу громадського сектору. Для організацій громадянського суспільства (ОГС) важливо вчасно розпізнати можливості й інтегрувати їх у свою операційну діяльність, визначити потенційні загрози та виробити механізми запобігання. А ще важливіше — продумати, яким має бути законодавство, яке регулюватиме ШІ, і зробити його дружнім для ОГС», — наголошують автори.

Щоб підвищити обізнаність про виклики та загрози, з якими пов’язане використання інструментів ШІ та навчитися застосувати його в різних сферах, ЦЕДЕМ розробив гайд для ОГС про інструменти штучного інтелекту.

Читайте також: Стартує інноваційна програма «ШІ молодь»: чого навчатимуть та як зареєструватися

З чим допоможе інструкція по ШІ та як скористатися

Зокрема цей гайд розповідає:

  • що таке системи на основі генеративного ШІ, як вони працюють та як їх можна використовувати;
  • практичні способи використання генеративних ШІ для різних типів завдань;
  • що таке діпфейки (deep fakes) та шелоуфейки (shallow fakes): які можливості та загрози несе за собою використання цих технологій;
  • як працюють камери з технологією розпізнавання обличчя, якими є ризики використання таких камер та якими нормативно-правовими актами регулюється їхнє використання.

Завантажити гайд можна за посиланням.

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика