Субсидії через Пенсійний фонд: чому це потрібно та як допоможе переселенцям

5849
коментарі відсутні

Субсидії через Пенсійний фонд: чому це потрібно та як допоможе переселенцям

У Міністерстві соціальної політики пропонують призначати субсидії на оплату житлово-комунальних послуг через Пенсійний фонд України.

Це допоможе уникнути проблем, які виникли внаслідок війни та стане корисним для переселенців.

 

Причини зміни механізму призначення субсидії

 

Однією з причин зміни механізму призначення субсидій та пільг є те, що оригінали поданих та виплатних документів мають подаватися лише у паперовій формі. Під час бойових дій чи окупації такі заявки неможливо опрацювати. Якщо ж говорити про громади, куди переміщуються ВПО, то така процедура займає багато часу – від кількох тижнів до кількох місяців. Протягом цього часу люди залишаються без виплат.

Також проблеми з призначенням субсидій виникли й через знищення реєстру пільговиків на тимчасово окупованих територіях України. Знищення було потрібне для захисту даних субсидіантів, серед яких багато ветеранів АТО/ООС.

«Якщо людина перемістилася з Херсону на нове місце і хоче поновити виплату субсидії на новому місці проживання, то це є проблематичним, тому що справа її залишилася у Херсоні. І очевидно ця справа вже знищена. Бо з міркувань безпеки ми давали вказівки на окупованих територіях знищувати всі ці дані. Бо якщо дані реєстрів потраплять до рук окупантів, це дані про пільговиків, які дуже часто є учасниками АТО, то сім’ї можуть отримати проблеми», – сказала міністерка соцполітики Оксани Жолнович під час телемарафону.

Читайте також: Субсидії переселенцям: як оформити та дізнатися про розмір

Новий механізм призначення

 

Завдяки використанню ІТ-систем Пенсійного фонду можна буде ухвалити документи громадян на отримання житлових субсидій та пільг у будь-якій точці України.

Наприклад, субсидію для громадян, які проживали у Донецькій, Луганській чи Запорізькій області, можна буде призначити у Чернівцях або Вінниці. Водночас новий механізм не впливатиме на одержувачів пільг та житлових субсидій, які не змінювали місце проживання.

 

Для переселенців пропонується новий алгоритм: можна звернутися щодо призначення житлової субсидії або надання пільг до органів Пенсійного фонду України, до ЦНАПів або онлайн до місцевих органів (через додаток «Соціальна громада»), після чого заявка все одно потрапить до ПФУ.

«Незалежно, де ця людина звертається, її заявка обробляється у Пенсійному фонді. Обробка буде набагато швидшою, не потрібно буде піднімати відомості з району в центральний сервісний центр. Одразу формуватиметься виплатна відомість, і гроші будуть оперативніше надходити на рахунки, бо Пенсійний фонд своїм рішенням буде звертатися в банк, а банк одразу розкидатиме ці гроші на рахунки людей», – сказала Жолнович.

Окрім того, автоматизація дозволить зберегти дані пільговиків на майбутнє, без ризику їх втратити.

«Це також дозволить автоматизувати процеси нарахування та виплати пільг та житлових субсидій, а головне – не втрачати дані громадян, які дають підстави для отримання житлових субсидій та пільг, як це, на жаль, відбувалося з раніше окупованими територіями. Документи зберігатимуться в електронній формі, що забезпечить захист інформації, максимальну інформаційну взаємодію з держреєстром пошкодженого та знищеного майна та іншими державними реєстрами», – зазначили у Мінсоцполітики.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика