Субсидії для переселенців: куди звертатись та як оформити
У жовтні відбувається призначення субсидій на опалювальний період. Їх перераховують та надають громадянам, які цього потребують.
Переселенці також мають подати документи для призначення допомоги. Скористатися такою можливістю можна навіть якщо немає договору на оренду житла. Якщо договір оренди є, його необхідно додати до стандартного пакета документів. У разі, якщо договору немає, потрібно надати довідку ВПО про реєстрацію за новою адресою проживання.
Які документи потрібні ВПО для оформлення субсидії
Загалом до переліку необхідних паперів входять:
- заява на отримання субсидії;
- паспорт та реєстраційний номер платника податків;
- довідка про статус ВПО;
- декларація про доходи та витрати (тут вказується, скільки людей проживає).
Субсидію можна оформити в сервісному центрі Пенсійного фонду, місцевій раду або ЦНАПі. Крім того, подати документи можна в онлайн-режимі через: портал «Дія», портал Пенсійного фонду, мобільний застосунок ПФУ.
Важливо! Під час розрахунку розміру субсидії для ВПО не враховуються кошти, отримані від благодійних організацій, гранти на навчання, а також допомога від держави на проживання.
Читайте також: В Україні затвердили механізм швидкого надання житлових субсидій: деталі
Як перевірити, чи призначили субсидію
Українці можуть самостійно дізнатися, чи призначили субсидію на оплату комунальних послуг. Для цього потрібно:
- перейти на державний вебпортал;
- ввести свої дані: область, місто, вулицю, номер будинку та квартири. Вводити ПІБ, номер паспорта, ІПН – не потрібно;
- підтвердити, що ви не робот, і натиснути кнопку «Шукати».
- В результаті на екрані користувача з’явиться вся інформація про субсидію — її нарахування, суму та період призначення.
Важливо! За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, тарифи на опалювальний сезон залишаються без змін і тим хто у вересні отримував субсидію, не потрібно звертатися з новою заявою – пенсійний фонд все перерахує.
Читайте також: Мешканців прифронтових регіонів забезпечать дровами до зими
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!