В Україні затвердили механізм швидкого надання житлових субсидій: деталі

19098
коментарі відсутні

В Україні затвердили механізм швидкого надання житлових субсидій: деталі

Український уряд ухвалив постанову, яка дає можливість в рамках експериментального проєкту максимально спростити процедуру звернення громадян за житловою субсидією та забезпечити швидке прийняття рішення щодо її надання.

Спрощений механізм звільнить українців від потреби збирати довідки та витрачати час на заповнення декларації на призначення житлово-комунальних субсидій.

Як зазначає Міністерство соціальної політики, документ було ухвалено ще у вівторок, 13 червня. Проте деталі, які стосуються нового механізму, оприлюднили лише сьогодні, 15 червня.

«Подати спрощену заяву можна буде після технічної реалізації цього механізму Пенсійним фондом України. Скористатися ним напередодні опалювального сезону зможуть усі потенційні субсидіанти», – наголосили в Мінсоцполітики.

Що змінилося

 

Щоб скористатися такою можливістю уповноваженому члену родини потрібно буде тільки подати спрощену заяву. У ній треба зазначити:

  • інформацію про членів домогосподарства, на яких має бути призначено субсидію;
  • місце проживання;
  • реквізити рахунку, на який мають зараховуватись субсидії у випадку призначення.

Після цього органи Пенсійного фонду з офіційних джерел інформації самостійно здійснять збір та обробку відомостей, необхідних для призначення виплати.

Читайте також: Рада підтримала спрощення умов погашення кредитів: кого стосуватиметься

Як подати заявку

 

Спрощене звернення можна буде подати:

  • в онлайн-кабінеті на веб-порталі Пенсійного фонду України;
  • у мобільному застосунку ПФУ;
  • на Порталі Дія;
  • надіслати поштою;
  • подати через сервісні центри ПФУ, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або у ЦНАПах.

Читайте також: Боржники за комуналку не зможуть оформити кредит

В Україні затвердили механізм швидкого надання житлових субсидій: деталі - Фото №1

Як працюватиме механізм швидкого надання житлових субсидій

 

З моменту подання спрощеної заяви протягом 10 робочих днів триватиме перевірка домогосподарства на відповідність вимогам, передбаченим для призначення житлової субсидії, та формування заповненої – замість заявника – повної форми заяви і декларації для кожного домогосподарства. Далі ПФУ збере необхідні дані й ухвалить рішення про призначення субсидії або відмову в призначенні.

У разі відмови заявники матимуть 14 днів, щоб на підставі підтвердних документів спростувати (доповнити) відомості з офіційних джерел інформації. Після перевірки фактів, викладених в уточнених документах заявника, Пенсійний фонд може змінити своє рішення на позитивне. Про це заявника  буде поінформовано  додатково.

Для забезпечення житловими субсидіями найбільш вразливих верств населення також:

  • спрощено критерії їх отримання для прийомних та багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше дітей, а також сімей, до складу яких входить особа з інвалідністю. Так, при призначенні житлової субсидії не враховуватиметься наявність в таких родин автівок, які є не предметом розкоші, а життєво необхідною річчю;
  • не враховуватимуться до сукупного доходу домогосподарств доходи членів родини, які перебувають за кордоном понад 60 днів.
  • продовжено на рік існуючий механізм нарахування та виплат житлових субсидій і пільг на оплату ЖКП українцям, житло яких знаходиться в зоні активних бойових дій чи під окупацією.

«Держава продовжить спрямовувати кошти отримувачам субсидій в регіонах, де органи соцзахисту не мають змоги працювати. У таких випадках нарахування відбувається відповідно до даних, які є в реєстрах отримувачів Єдиної інформаційної системи соціальної сфери. А кошти зараховуються на банківську картку», – зазначили в Мінсоцполітики.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика