Суддя колекціонує звинувачення
Як повідомив ввечері 21 вересня прес-центр СБУ, співробітники Служби безпеки України спільно з Генпрокуратурою викрили двох суддів з Дніпропетровщині, які запропонували хабар у 300 000 доларів США керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
«Правоохоронці встановили, що голова одного з райсудів Дніпра вирішив «допомогти» підлеглій судді уникнути кримінальної відповідальності за раніше викритим фактом отримання хабара, який розслідує Національне антикорупційне бюро України.
Співробітники спецслужби задокументували, що голова райсуду вийшов з «пропозицією вирішити питання» на керівника САП. Назар Холодницький відразу звернувся з відповідною заявою до Генпрокуратури. Співробітники СБ України затримали обох суддів у Києві в кабінеті керівника САП під час передачі першої частини хабара у розмірі п’ятдесят тисяч американських доларів.
Показово, що одна із суддів, перебуваючи під слідством, вчинила нове кримінальне правопорушення. Адже до неї був застосований запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з носінням електронного засобу контролю та забороною відлучатися із населеного пункту, в якому вона проживає».
Більше подробиць містить повідомлення прес-секретарки Генеральної Прокуратури України Лариси Сарган:
«Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України, за оперативного супроводження Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України, в рамках контролю за вчиненням злочину задокументовано факт пропозиції та надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище.
Так, досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні встановлено, що голова Кіровського районного суду м. Дніпропетровська спільного з суддею вказаного суду з метою уникнення кримінальної відповідальності останньої, яка підозрюється Національним антикорупційним бюро України у вчиненні корупційного кримінального правопорушення, запропонували заступнику Генерального прокурора – керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Н. Холодницькому, неправомірну вигоду в розмірі 300 тис доларів США за вирішення питання щодо закриття відносно судді кримінального провадження з метою уникнення останньою кримінальної відповідальності.
Займаючи принципову позицію, Назар Холодницький звернувся з відповідним рапортом до Генерального прокурора.
Зловмисників затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України після надання першої частини неправомірної вигоди у розмірі 50 тис. доларів США.
Особливої уваги заслуговує той факт, що служитель «феміди» перебуваючи під слідством вчинила нове кримінальне правопорушення не зважаючи на те, що відносно неї судом застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з носінням електронного засобу контролю, так званий «електронний браслет», та забороною відлучатися із населеного пункту, в якому вона проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду.
На даний час проводиться комплекс слідчих та розшукових дій з метою встановлення усіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, а також вирішуються питання щодо обрання затриманим запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою».
Таким чином, з інформації від ГПУ та СБУ можна виходить що мова йде про голову Кіровського районного у місті Дніпро суду Геннадія Підберезного та суддю того ж суду Наталію Овчаренко. Саме її піймали нещодавно на отриманні хабара. Тепер в її колекцію додалося звинувачення в даванні хабара.
З реакції на цю подію маємо виділити такі відгуки:
Народний депутат Борислав Береза:
«У мене тільки одне питання. Якщо суддя районного суду Дніпра готовий “закрити” своє питання сумою в 300 тисяч доларів, то якими ж сумами оперують голови судів цих районів??? І я тоді взагалі не можу уявити про які суми може йти мова в Києві! … Тепер хочеться побачити вирок цим еталонним …. ну, ви зрозуміли».
Депутат Дніпропетровської обласної ради Андрій Смирнов:
«Новини повідомляють про затримання голови Кіровського суду м. Дніпро і судді цього суду за дачу хабара голові САП Холодницькому. Я сильно перепрошую, але затримання голови суду, що затвердив сумнівну угоду зі слідством у справі Корбана прямо в Єврейський Новий рік, прямо в кабінеті голови САП, в день, коли закінчується термін дії лівого вироку, – все таки змушує задуматися про Всевишнього…»
Тим часом офіційні органи повідомляють, що відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України. Обох суддів затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання щодо оголошення їм про підозру в скоєнні злочину та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!