Своїх не залишаємо – Рубіжанська громада піклується про евакуйованих мешканців

15617
коментарі відсутні

Своїх не залишаємо – Рубіжанська громада піклується про евакуйованих мешканців

Тисячі жителів Рубіжанської територіальної громади через агресію російської федерації були вимушені покинути свої домівки та переміститися у більш безпечні регіони України. Більшість з них виїжджала з Луганщини поспіхом, з мінімумом необхідних речей. Оселившись на новому місці, рубіжани потребували всього – від одягу та засобів гігієни до їжі та ліків.

Первинну допомогу евакуйованим надавали приймаючи громади, втім згодом Рубіжанська міська військова адміністрація відкрила гуманітарні хаби, що обслуговують жителів громади та всій Луганської області. Наразі робота штабів налагоджена у Вінниці та у Дніпрі. Окрім того, в декількох містах України, де знайшли прихисток рубіжани, лікарі громади надають первинну медичну допомогу. З дітьми дистанційно працюють викладачі Рубіжанської міської дитячої школи мистецтв. В онлайн-режимі надають консультації фахівці Рубіжанського інклюзивно-ресурсного центру.

 

Допомога за місцем проживання

 

Щоб з’ясувати кількість переміщених осіб та їх потреби, був сформований реєстр мешканців Рубіжанської територіальної громади. Для систематизації інформації, що надходила від громадян, спеціалістами управління було розроблено гугл-форму, в яку рубіжани вносили свої анкетні данні та першочергові потреби. 

«Станом на сьогодні в гугл-формі зареєстровано 5166 мешканців нашої громади. Найбільша кількість – 1401 жителів міста Рубіжне тимчасово мешкають у Києві та Київській області , а 1277 – у Дніпрі і Дніпропетровській області», – повідомили в Рубіжанській військовій адміністрації.

Задля допомоги переселенцям були відкриті гуманітарні хаби в містах Дніпро та Вінниця. Щодня штаби обробляють десятки звернень та видають допомогу. З 5 липня запрацював гуманітарний хаб у місті Дніпро. За весь цей час його роботи було видано 12,5 тисяч продуктових наборів.

 

Своїх не залишаємо – Рубіжанська громада піклується про евакуйованих мешканців - Фото №1

 

Майже половину допомоги у вигляді харчових продуктів було направлено рубіжанам по всій країні поштою. 1200 наборів гігієни та 650 ковдр надіслано рубіжанським сім’ям, в яких виховуються діти.

Не менш результативно працює гуманітарний хаб Рубіжанської громади у Вінниці. Окрім матеріальної гуманітарної допомоги, переселенці можуть отримати консультації юристів, психологів, спеціалістів служби зайнятості.

Гуманітарну допомогу луганчанам надає держава, також рубіжанська адміністрація залучає благодійників, які можуть допомогти. Наразі зі штабами співпрацюють благодійні організації «ADRA», «Восток SOS», «Проліска», багато хто ще обіцяє допомогти у майбутньому.

Рубіжани вдячні за таку турботу, бо під час війни будь-яка допомога для людей, які були змушені покинути свої домівки, є життєво важливою. Продуктові набори допомагають людям у цей скрутний час, вони розуміють що влада не забула про них і піклується. Окрім продуктових наборів, у приміщенні штабу люди також можуть отримати медичні послуги, консультації психолога та юриста.

 

Турбота про дітей

 

Понад два місяці тому відновив свою діяльність комунальний заклад «Рубіжанська міська дитяча школа мистецтв». Навчання дітей в мистецькій школі стало безоплатне. Наразі в закладі навчається 75 учнів, а колектив складає 10 викладачів. З різними куточками світу налагоджено зв’язок заради мистецтва. У Львові та Дніпрі, Києві та Кам’янському, у Латвії та Німеччині, Польщі та Бельгії, Фінляндії та Франції відбуваються заняття цього комунального закладу.

 

Своїх не залишаємо – Рубіжанська громада піклується про евакуйованих мешканців - Фото №2

 

В цей час, як ніколи, дітям потрібно займатись творчістю, завдяки чому вони можуть відволікатися від поганих думок та мріяти про своє майбутнє. Заняття відбуваються у режимі реального часу шляхом розміщення відеороликів, презентацій та завдань на гугл-диску, де учні можуть опрацювати навчальні матеріали у зручний для них час.

Індивідуальні уроки організовано в режимі онлайн на платформах інтернет-ресурсів, адаптованих для учнів. Також учні об’єднані у групи мобільного додатку Вайбер, через які ведеться онлайн спілкування з викладачами, подається навчальний матеріал, проводиться моніторинг виконаних завдань, а також надаються консультації учням та їх батькам.

Також фахівці Рубіжанського інклюзивно-ресурсного центру продовжують надавати онлайн допомогу батькам дітей з особливими освітніми потребами та педагогам громади. Під час консультацій вчителі-дефектологи розповідають про те, як батькам давати раду дітям під час війни та підтримувати їхні психологічний стан і навчальні досягнення, як рутинні справи можуть стати основою для підтримки та навчання дитини, як навчати дитину через ігри та побутові справи.

Грудень – місяць новорічних свят, тож дітлахи не залишилися поза увагою. Справжні дива сталися 20 грудня у вінницькому дитячому розважальному центрі «Країна мрій», де відбулося святкування Дня Святого Миколая. Майже 130 дітей з Луганщини на декілька годин забули про усі негаразди сьогодення та відчули турботу дорослих.

 

Своїх не залишаємо – Рубіжанська громада піклується про евакуйованих мешканців - Фото №3

 

В цей день дітлахи гралися, співали, трішки бешкетували, танцювали, ділилися найпотаємнішими мріями зі Святим Миколаєм, відвідували безліч безплатних атракціонів та отримали подарунки.

 

Медична допомога

 

Медичні працівники комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Рубіжанської громади продовжують надавати допомогу дорослому і дитячому населенню Рубіжанської громади, яке вимушено покинуло свої домівки.

 

Своїх не залишаємо – Рубіжанська громада піклується про евакуйованих мешканців - Фото №4

 

До рубіжанських медиків первинної ланки можна звернутися як за телефоном, так і безпосередньо за місцем їх прийому у Києві, Вінниці, Полтаві, Чернівцях, у містах Київської, Дніпропетровської, Полтавської, Хмельницької, Львівської областей.

Лікарі ведуть прийом пацієнтів, як дорослих, так і дітей, надають рецепти людям з хронічними хворобами за урядовою програмою «Доступні ліки». У гуманітарних штабах Вінниці та Дніпра сімейні лікарі проводять актуальні профілактичні бесіди на тему «Перша допомога при травматизмі», «Загострення хронічних захворювань».

 

Підтримка партнерів

 

Надання допомоги вимушеним переселенцям з Рубіжанської громади не було б таким комплексним без участі організацій-партнерів. Так, у грудні на базі гуманітарного хабу у Вінниці працювала гуманітарна місія «Проліска».

Завдяки партнерству з агентством у справах біженців UNHCR управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) рубіжани та переселенці з інших громад Луганської області отримали 400 наборів гуманітарної допомоги, які включали матрац, ковдру, постільну білизну, посуд.

 

Своїх не залишаємо – Рубіжанська громада піклується про евакуйованих мешканців - Фото №5

 

Такий набір видавався на сім’ю і співробітники «Проліска», знаходячись безпосередньо в гуманітарному штабі, самостійно здійснювали перевірку документів отримувача та визначали право на отримання допомоги. Умовами отримання було визначено наявність в документах реєстрації на території Луганської області, а також переміщення та фактичне перебування наразі у Вінницькій області. Наступну видачу таких наборів гуманітарна місія «Проліска» планує провести в січні 2023 року.

Нагадуємо, що на офіційному сайті Рубіжанської міської військової адміністрації додані форми для реєстрації ВПО

Світлана Денисенко

Фото: Рубіжанська міська військова адміністрація 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика