Святогірська громада розпочинає роботу з написання Стратегії розвитку

Святогірська територіальна громада розпочинає розробку власної стратегії розвитку із залученням до процесу розробки документа місцевих мешканців.

Як зазначили у Святогірській МВА, необхідну експертну допомогу для цього надасть ГО «Агенція відновлення та розвитку» (АВР) в рамках проєкту, що реалізується за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну» (ФПСУ).

Святогірська ТГ перебувала в тимчасовій окупації близько з червня по вересень 2022 року. Нині тут мешкає лише близько третини із 9 тис. населення, яке проживало до початку повномасштабної війни.

Через те, що від лінії фронту громаду відділяє лише близько 35 км, процес відновлення і можливості планувати подальший розвиток краю є доволі складним. Однак перші кроки вже зроблені —  громада розпочинає розробку власної стратегії розвитку.

«Потрібна інклюзивна стратегія, яка сприятиме поверненню людей у громаду»

Важливим етапом співпраці є залучення до процесу розробки документа місцевих мешканців. Для цього у громаді заплановано:

  • проведення соціально-економічного опитування, фокус-групових досліджень та SWOT-аналізу, результати яких будуть враховані при написанні проєкту стратегії;
  • обговорення з громадськістю напрацьованих драфтів документів.

В рамках проєкту представники громад візьмуть участь і в тренінгах із фандрейзингу та проєктного менеджменту, які проведуть експерти АВР. Отримані під час навчання знання, а також експертна підтримка допоможуть спеціалістам органів місцевого самоврядування у налагодженні співпраці з міжнародними донорами та в реалізації проєктів відновлення й розвитку.

«Ми усвідомлюємо, наскільки серйозні виклики, з якими зіткнулися громади, що пережили потужні руйнування, тимчасову окупацію й зменшення кількості мешканців. З одного боку – вони дещо ускладнюють розробку Стратегії розвитку, тому що безпекові ризики зберігаються. З іншого – саме детальний аналіз цих ризиків й пошук нових можливостей допоможе максимально ефективно використати наявний ресурс, залучити додаткову підтримку та об’єднати місцеву спільноту навколо спільної мети. Ми вдячні громадам за довіру до експертизи АВР і раді допомогти нашим партнерам в ефективному плануванні й реалізації проєктів відновлення та розвитку», — зазначив голова правління АВР, керівник проєкту із розробки стратегій розвитку громад від Агенції відновлення та розвитку Олександр Солонтай.

Читайте також: Заклади культури, які постраждали під час війни у Лиманській громаді

Голова Святогірської МВА Володимир Рибалкін додав, що громада очікує від цього проєкту напрацювання ефективної дорожньої карти розвитку громади з урахуванням поточних реалій. Ідеться не тільки про складні наслідки активних бойових дій, що відбувалися на території наших населених пунктів, а й тимчасову окупацію.

«Важливо напрацювати якісну аналітику і чіткий покроковий порядок дій, що дозволить нам налагодити плідну співпрацю з іноземними донорами й державними програмами у питаннях відновлення та розвитку. Необхідно розуміти, які громада має сильні, а які слабкі сторони. Потрібна інклюзивна стратегія, яка сприятиме поверненню людей у громаду. Звичайно ж пріоритетний напрям – це безпека наших мешканців», — підсумував Рибалкін.

Читайте також: У Святогірську хочуть відбудувати зруйновану музичну школу


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies