Тренер з Маріуполя допомагає дітям з інвалідністю та дівчатам бути впевненішими

12123
коментарі відсутні

Тренер з Маріуполя допомагає дітям з інвалідністю та дівчатам бути впевненішими

Навчити особливих дітей розкривати свої здібності та надати жінкам навички самооборони – такі завдання ставить перед собою тренер першої категорії, майстер спорту України з греко-римської боротьби Андрій Матійченко. Свої задуми спортсмен реалізує у Маріуполі за підтримки загальноукраїнського проєкту та в рамках місцевої програми «Громадський бюджет».

Така синергія між благодійними організаціями, місцевим самоврядуванням та громадськими організаціями дає можливість втілювати у життя різноманітні проєкти, що йдуть на користь жителям громади.

 

Греко-римська боротьба для дітей з інвалідністю

 

Заняття боротьбою для дітей з інвалідністю були організовані навесні цього року в рамках проєкту «Так, я можу!», що був започаткований благодійним фондом «Parimatch Foundation Ukraine». Втіленню проєкту у Маріуполі сприяло партнерство з комунальним закладом «M-Sport» та громадською організацією «Приазовський Борець», яку очолює Андрій Матійченко.

 

 

Тренер з Маріуполя допомагає дітям з інвалідністю та дівчатам бути впевненішими - Фото №1

Діти з інвалідністю можуть займатися боротьбою з досвідченим тренером

 

До проведення тренувань долучилися професійні тренери, які володіють унікальними методиками роботи з дітьми з інвалідністю. Заняття з оздоровчої греко-римської боротьби проводяться безкоштовно на базі спорткомплексу «Іллічівець» для дітей віком від 7 до 17 років.

«До нас приходять діти з різними вадами здоров’я, тому до кожного має бути індивідуальний підхід. Випрацьовуючи методику тренувань, ми консультувалися з лікарями. За таких умов надаємо нашим особливим вихованцям адаптовану версію греко-римської боротьби разом із загальнофізичною підготовкою», – повідомив Андрій Матійченко.

Заняття проводяться у змішаних групах. Така інклюзія дозволяє дітям з інвалідністю впевнено почуватися у суспільстві, а їх однолітків вчить допомагати слабшим та бути терпимими до людей з відмінностями. Тренери своїм прикладом показують, як треба спокійно та врівноважено поводитись у деяких незвичних ситуаціях.

Завдяки фонду «Parimatch Foundation Ukraine» тренування дітей з інвалідністю забезпечені спеціальним технічним оснащенням.

«За фінансування, що надійшло в рамках проєкту «Так, я можу!», ми придбали тренувальне знаряддя зі зміненим центром тяжіння, борцівські манекени з подовженими кінцівками, також для відпрацювання технічних прийомів використовуємо фітболи різних діаметрів», – розповів тренер.

Зараз інклюзивну секцію відвідують 25 дітей з інвалідністю. Але є плани розширятися. На відкритому тренуванні, що відбулося минулого місяця за участі призерів чемпіонатів високого рівня з греко-римської боротьби, обговорювалися плани щодо відкриття ще однієї локації для тренувань таких дітей.

 

Жіноча самооборона

 

Ще один проєкт, який реалізує тренер Андрій Матійченко, – клуб «Жіноча самооборона». Він був задуманий ще рік тому, а втілити його у життя допомогла місцева ініціатива – громадський бюджет міста Маріуполь. Був поданий проєкт на суму 100 тисяч гривень, який підтримала громада. На ці кошти комунальним закладом «M-Sport» був закуплений інвентар, місцева влада виділила приміщення, і почалися заняття.

 

Тренер з Маріуполя допомагає дітям з інвалідністю та дівчатам бути впевненішими - Фото №2

За гарних погодних умов тренування з жіночої самооборони проходять просто неба

«Раніше, проводячи тренування з дітьми, я звернув увагу на зацікавленість їх мам до бійцівських навичок. До того ж мене вразила статистика гендерного насильства. Так виникла ідея відкрити курси жіночої самооборони. На моє глибоке переконання, кожна жінка та дівчина повинна мати можливість захиститися від нападника та відстояти свою гідність. Оскільки фізіологічно сили нерівні, то ми вчимо прийомам, які допомагають принаймні деморалізувати злодія та виграти час, щоб втекти від нього», – пояснює Андрій.

Заняття проводяться у спортзалі школи № 65, тому не дивно, що їх відвідують здебільшого школярки, але долучаються й жінки. Для тренувань є все необхідне, закуплене за проєктом. Це борцівські манекени, мішки, мати – все що необхідно для повноцінного курсу з самооборони. Нещодавно тренування почали проводити ще й на базі Донецького національного університету внутрішніх справ.

Жінок і дівчат вчать без травмувань застосовувати бойові навички, бити по больових точках і навіть використовувати психологічні прийоми проти нападника. Курс жіночої самооборони триває до 2,5 місяців. Після закінчення здається норматив, щоб була зацікавленість у результатах і можливість порівняти свої навички на початку занять і в кінці.

«Дай Боже, щоб ці навички ніколи не знадобилися нашим жінкам і дівчатам. Але життя таке, що вони точно не будуть зайвими», – розмірковує Андрій Матійченко.

 

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика