Тріангль – це насамперед про людяність

26603
коментарі відсутні

Тріангль – це насамперед про людяність

За даними Укрстату, сьогодні в Україні понад півмільйона людей живуть в злиднях. Очевидно, ситуація погіршується з кожним роком, в тому числі через бойові дії на сході країни.

Наш регіон, виснажений протягом 6 років збройним конфліктом, з ослабленою системою охорони здоров’я і великою часткою літніх людей (за даними ООН вони складають 36% від загальної кількості населення) – особливо вразливий сьогодні, в часи, коли буяє COVID-19. А люди похилого віку, люди з інвалідністю, які живуть поблизу «лінії розмежування» більше за інших страждають від небезпеки, нестачі послуг, стресу і економічного занепаду.

Крім цього, однією з найбільш актуальних проблем регіону і особливо для українців, які проживають у лінії зіткнення, залишається високий рівень безробіття. Жінкам і людям передпенсійного віку найбільш складно знайти роботу у цих умовах.

Тому літні люди, люди з інвалідністю та люди передпенсійного віку потребують найбільшої підтримки, яка часто є життєво необхідною. Саме на вирішення проблем найбільш уразливих груп населення сьогодні спрямовані проекти французької міжнародної організації солідарності Тріангль Женерасьон Юманітер (Тріангль).

Тріангль – це організація, яка точно заслуговує на те, щоб українці знали про неї більше. Адже вона вже протягом п’яти років реалізує в нашій країні проекти, спрямовані на надання підтримки для найуразливіших верств населення, а також соціальних, медичних і освітніх установ уздовж лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях. Тріангль працює в Україні з 2015 року, за цей період гуманітарною допомогою було охоплено понад 700 000 бенефіціарів та понад 750 соціальних установ, закладів охорони здоров’я та освіти.

Довідка: Triangle Génération Humanitaire (Тріангль) – це міжнародна організація солідарності, заснована в 1994 році в Ліоні, Франція. Організація реалізує програми реагування в надзвичайних ситуаціях, а також у сфері відновлення та розвитку в секторах водопостачання, санітарії та гігієни, цивільного будівництва, продовольчої безпеки, освіти та захисту. Тріангль працює в 10 країнах Африки, Азії, Європи і Близького Сходу.

 

Тріангль - це насамперед про людяність - Фото №1

Дурнєва Тетяна – одна з 42 волонтерів, яка надає допомогу на дому вразливим людям похилого віку та людям з обмеженими можливостями. Жованка (Зайцеве), Бахмутський район, Донецька область. @А.Гетьман

 

В рамках даного проекту 42 місцевих волонтера у восьми населених пунктах, що постраждали від конфлікту, надають допомогу на дому для 232 самотніх літніх людей та людей з обмеженими можливостями. 42 волонтера з Старогнатівці, Зайцеве і Кам’янки Донецької області, а також Щастя, Геївки, Кримського, Кряківки і Трьохізбенки в Луганській області, в рамках проекту пройшли навчання по догляду на дому та надання соціальної допомоги і тепер надають допомогу тим, хто цієї допомоги особливо потребує. Волонтери допомагають своїм підопічним з прибиранням житла, приготуванням їжі, здійснюють купівлю продуктів харчування, оплату комунальних платежів. У разі потреби супроводжують їх в соціальні установи, перенаправляють у відповідні медичні служби та інші організації. Для самотніх літніх людей спілкування з волонтером часто – єдина можливість спілкування із зовнішнім світом. Деякі з таких бенефіціарів – лежачі хворі. Волонтери, які беруть участь в проекті, це не просто учасники проекту, більшість з них – це люди з великим серцем, готові у будь-яку хвилину прийти на допомогу.

На даний момент Тріангль реалізує важливий проект «Багатосекторна допомога для задоволення життєво важливих потреб найбільш уразливих категорій населення Донбасу, які постраждали від конфлікту в Україні», за фінансової підтримки Центру кризових ситуацій і підтримки (CDCS) Міністерства Європи і закордонних справ Франції.

Уздовж лінії розмежування проживає велика кількість самотніх літніх людей та людей з обмеженими можливостями. Метою проекту Тріангль було не залишити їх на самоті. Залучаючи місцевих волонтерів, проект сприяє налагодженню соціальних зв’язків усередині громад, що стає основою для зміцнення соціальної згуртованості в них. Тісні зв’язки, створювані в рамках проекту, підтримуються багатьма бенефіціарами та волонтерами після його завершення. А це особливо актуально сьогодні – в період карантину, пов’язаного з пандемією COVID-19. У той же самий час, залучаючи волонтерів до надання допомоги на дому, проект забезпечує короткочасну зайнятість іншим вразливим членам суспільства в тих же населених пунктах.

Тріангль - це насамперед про людяність - Фото №2

Мелентьєва Марина, громадський волонтер, щодня надає необхідну допомогу п’ятьом бенефіціарам проекту. Трьохізбенка, Новоайдарський район, Луганська область. @А.Гетьман

 

В рамках проекту бенефіціари та волонтери отримують електронні ваучери на продукти харчування для підтримання їх статусу продовольчої безпеки. «Я їм м’ясо тільки під час проекту, коли отримую ваучер», – часто говорять літні бенефіціари проекту. Від цих слів сльози навертаються на очі. Тому надання продовольчої допомоги є дуже важливою для вразливих бенефіціарів особливо в зимовий період і перші весняні місяці. Завдяки наданим на продукти харчування електронним ваучерам, бенефіціари використовують власні заощаджені кошти для покриття інших гострих потреб, таких як лікування, медикаменти, комунальні послуги, придбання твердого палива для опалювального сезону. Для надання гуманітарної допомоги в Україні Тріангль використовує передові інновації. Так, кошти на продукти харчування одержувачі отримують на мобільні телефони у вигляді електронних ваучерів, які вони обмінюють на потрібні їм продукти харчування в магазинах, розташованих поруч.

Система електронних ваучерів дозволяє надати допомогу великій кількості отримувачів у найкоротші терміни. Вона є найбільш безпечною в умовах пандемії COVID-19 і зручною в контексті карантину. В даному проекті беруть участь шість магазинів-партнерів, які приймають замовлення, здійснюють доставку до будинку нужденним бенефіціарам. Участь магазинів в проекті також вносить вклад в підтримку підприємств малого та середнього бізнесу, посилюючи потенціал місцевих підприємців, що є особливо важливим зараз, в умовах кризи, пов’язаної з воєнним конфліктом та пандемією.

 

Тріангль - це насамперед про людяність - Фото №3

 

Система електронних ваучерів – інновації в сфері гуманітарного реагування

Адресати допомоги або бенефіціари отримують текстове повідомлення на свій мобільний телефон із зазначенням суми і періоду дії ваучера, а також інформацію про магазин, де можна отоварити ваучер. У магазині бенефіціари обмінюють ваучери на необхідні їм засоби гігієни, продукти харчування або інші предмети першої необхідності.

Для проведення операцій магазини використовують електронний веб-термінал, який працює через систему мобільних грошей, що дозволяє проводити операції в режимі онлайн. Бенефіціари можуть замовляти товари, а магазин при необхідності здійснює доставку до будинку або в установу.

В рамках своїх проектів Тріангль співпрацює з понад 100 магазинами, що дозволяє охопити більше 200 населених пунктів уздовж  лінії розмежування Донецької і Луганської областей. Система електронних ваучерів і партнерство з магазинами на місцях дозволяє проводити операції одночасно в декількох населених пунктах. Це дає змогу забезпечити широке охоплення, швидке реагування та покращений доступ бенефіціарів до гуманітарної допомоги. Участь магазинів в проекті, в свою чергу, сприяє збільшенню клієнтури, товарообігу, а також зміцненню зв’язків між членами громади – представниками магазинів та бенефіціарами.

У своїх проектах з метою підвищення ефективності, а також забезпечення якості надання гуманітарної допомоги та доступу до неї для вразливих бенефіціарів, Тріангль спирається на місцеві ресурси, підвищує їх потенціал і використовує інновації та передові технології. Завдяки своїм підходам і багатосекторній підтримці Тріангль максимально ефективно забезпечує таку необхідну уразливому населенню допомогу, що є особливо актуальним сьогодні, коли непрості умови життя на сході України ускладнені ще й пандемією COVID-19.

Фото обкладинки: Завдяки участі у проекті і допомоги волонтера, Галуцька Ганна Іванівна більше не відчуває себе самотньою. Піски-2 (Зайцеве), Бахмутський район, Донецька область. @А.Гетьман

Сірануш Арутюнян-Бозоян


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика