«Тушонка прострочена, але є»: чому люди відмовляються від евакуації та звідки потрібно вивезти всіх людей

23950
коментарі відсутні

«Тушонка прострочена, але є»: чому люди відмовляються від евакуації та звідки потрібно вивезти всіх людей

На Донеччині є населені пункти, де немає води, світла, газу, медичної допомоги й навіть їжі. Їх складно привезти людям, адже ці міста щільно обстрілюють або вони за останній час стали частково окупованими. Попри це місцеві мешканці вперто відмовляються евакуюватися у більш безпечне місце. Деякі виїжджають та повертаються, однак з дітьми вони тепер проїхати не зможуть.

Про це розповів начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін в інтерв’ю «Главком».

Він наголосив, що люди мають ухвалити для себе рішення щодо евакуації, але чомусь вирішують залишитися і сидіти у підвалі й виходять назовні тільки коли повністю закінчуються харчі.

Часів Яр — нехай тушонка прострочена, але вона є

За словами Філашкіна, у місті Часів Яр вже більше року немає чистої води.

«Ані води, ані світла, ані газу, нічого немає. Просто мертве місто. До 500 людей там. Виживають на тих харчах, які накопичили із залишків гуманітарної допомоги», – каже він.

Коли є можливість, каже начальник ДонОВА, людям привозять гуманітарну допомогу, попередньо узгодивши свої дій з військовими. Але наскільки того, що привезли, людям вистачає, — питання. Немає ознак того, що місцеві мешканці рвалися виїжджати.

«Нехай тушонка і прострочена, головне, вона є. А значить, не треба нікуди виїжджати. Така логіка. Сидять і чекають».

З Торецька та Красногорівки на 100% повинні виїжджати

За словами Філашкіна, до міста Торецьк та в Очеретинську громаду заїхати майже неможливо. До Красногорівки вже тижнів три не виходить завезти гуманітарну допомогу. Тому мешканці, які залишаються у Красногорівці та Торецьку, на 100% повинні виїжджати. Люди мають ухвалити для себе таке рішення,  каже керівник Донецької ОВА, але чомусь вони вирішують залишитися і сидіти у підвалі.

«Що я буду їсти? А в мене ж п’ять-сім ящиків тушонки, дві каністри води, якось протримаюся, а далі що буде – те й буде», — цитує він місцевих жителів, які відмовляються від евакуації.

Раз на тиждень вдається добратися до Вугледара.

«До Вугледара керівництво міста разом з військовими один раз на тиждень намагається потрапити. Але вдається — в залежності від безпекової ситуації, подій на лінії фронту. Є міста, які за останній час уже стали  частково окупованими», — розповів Філашкін.

Деякі люди, розповідає начальник ДонОВА, виходять з підвалів назовні, коли закінчуються харчі. Тоді, каже Філашкін, доводиться звертатися до військових, які повинні нас захищати на полі бою, щоб вони допомогти бабусі чи дідусю, бо цивільні до них дістатися не можуть.

«Хлопці на броні до них приїжджають і вивозять ту чи іншу людину. Такі випадки непоодинокі», — додав керівник Донецької ОВА.

Читайте також: У ДонОВА розповіли про фортифікаційні споруди та чому третю лінію оборони досі зводять

Люди мають згадати Бахмут і Авдіївку

За словами Філашкіна, у Бахмуті під час окупації залишилося більше 700 людей, в Авдіївці — понад 500.  У Торецькій громаді, яку ворог постійно зараз знищує, проживають сьогодні до трьох тисяч людей.

«Людей багато ще лишилося, хоч багато і виїхали. Але ми ж не можемо їх насильно вивозити. Для тих, хто в Торецьку залишився, ми привозимо гуманітарну допомогу, питну воду, намагаємося їх просто підтримати», ؅— каже посадовець.

Читайте також: Тільки у Торецьку близько 3000 людей: у ДонОВА розповіли про ситуацію в регіоні та евакуацію

Евакуюються та повертаються, у тому числі з дітьми

Начальник Донецької обласної військової адміністрації розповів про випадки, коли люди, що евакуювалися,  повертаються додому навіть на лінію фронту і привозять з собою дітей. Тому влада ухвалила рішення заборонити на блокпостах пропускати батьків з дітьми в найгарячіші населені пункти вздовж лінії фронту.

«Якщо хоче батько приїхати, забрати якісь речі з хати — будь ласка, але без дітей приїжджайте», —  пояснює начальник Донецької обласної військової адміністрації.

За його словами, частина людей, які виїжджали, влітку повернулися, бо мають власне господарство і хочуть працювати на своїх ділянках.

«Якщо тихо три-п’ять днів, то кличуть сусідів повертатися. Ті повертаються, а за кілька днів стає гучно — прилітає і балістика, і ствольна артилерія гатить. Тоді люди знову виїжджають, а невдовзі знову повертаються. І так постійно», — додає Вадим Філашкін.

Нагадаємо, що 5 серпня через погіршення безпекової ситуації у низці прифронтових громад Донеччини примусову евакуацію дітей поширили на додаткові населені пункти регіону, зокрема на Селидове, Мирноград та інші. За день до цього, 4 серпня, оголосили про примусову евакуацію 744 дітей з їхніми родинами з ще 13 населених пунктів чотирьох громад Донецької області. Рішення було прийнято через безпекову ситуацію у Новогродівській, Гродівській, Курахівській та Іллінівській громадах.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика