Творчі гуртки та студії чекають рекомендацій від МОЗ для поновлення роботи
З 22 травня згідно з рішенням Кабінету міністрів Україні запроваджено другий етап послаблення карантину. Зокрема, дозволено проводити спортивні змагання, але без глядачів. Попри наявність певних рекомендацій від МОЗ (зазначена кількість осіб, що мають брати участь у заходах), наразі не зрозуміло, як мають працювати творчі гуртки та студії.
#ДітямПотрібніЗаняття
У фейсбуці була започаткована акція «Дітям потрібні заняття». Її організатором виступив Олександр Скиба. В одному з інтерв’ю він зазначив, що діти вже втомились сидіти вдома, а заняття онлайн вже мало цікавлять їх. За його словами, ніхто не закликає порушувати правила карантину і рекомендації від МОЗ.
Мета акції – привернути увагу профільних чиновників до проблеми. Також хочуть, аби дозволили творчим гурткам працювати та надали чіткі рекомендації щодо їхньої роботи.
Олександр Скиба каже, що ідея започаткувати акцію виникла за бажанням батьків, потім до них приєдналися й керівники творчих гуртків та студій, тренери та викладачі.
Краматорська дитяча телестудія хоче вийти з онлайн-режиму
Підтримали акцію «Дітям потрібні заняття» і на Донеччині. Зокрема, краматорська дитяча телестудія «Timе4Kids TV», яка була заснована на початку 2019 року. Її директор та ментор Дмитро Кононов розповів, що до карантину у них займалось 18 дітей, зараз залишилось 14. Нині заняття у телестудії проходять в онлайн-режимі.
Дмитро каже, що до акції долучились, аби у дітей з’явилась можливість відвідувати улюблені гуртки та творчі заняття. А педагогам, керівникам студій та менторам дати змогу поновити свою роботу, хоча б частково і з повним дотриманням усіх рекомендацій від МОЗ України.
«Діти втомилися від занять онлайн, відчувається гостра нестача живого спілкування. До того ж, окрім творчих студії онлайн, у дітей, які ще залишилися в нас, є школа з уроками. І ці заняття також відбуваються дистанційно. Це дуже негативно впливає як на загальний розвиток дітей, так і на їхнє здоров’я. Для повноцінної освітньої та командної роботи з дітьми, необхідне живе спілкування», – розповів Дмитро Кононов.
Під час карантину учасники телестудії «Timе4Kids TV» брали участь і в інших акціях. Наприклад, у флешмобі #Підтримаю Лікарів, під час якого діти писали свої побажання медикам України. Крім цього, долучались до акцій «Я Залишюся вдома» та «Працюємо онлайн». Також на своїх сторінках у соціальних мережах вони публікують рекомендації МОЗ та поради, чим зайнятися на карантині.
Ірина Мартинова, «Донеччина. «ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!