У чотирьох населених пунктах Донеччини є проблеми з теплопостачанням


1078
коментарі відсутні

У чотирьох населених пунктах Донеччини є проблеми з теплопостачанням

Без тепла залишаються 1 будинок та школа в Авдіївці, 12 будинків у Часів Ярі та 9 будинків у Покровську.

Пов’язано це з отриманням документів у Державній архітектурно-будівельній інспекції для модульних котелень, а також із завершенням робіт з автономного опалення.

За словами директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації Сергія Гончаренка, тепло у будинках цих населених пунктів має з’явитися до кінця тижня.

Нині на завершальній стадії роботи у модульній котельні селища Донське Волноваського району. Раніше населений пункт опалював завод «Неохім», що розташований у Волновасі.

Через складне фінансово-господарське становище підприємства у Донському було ухвалено рішення побудувати модульну котельню. Фінансування отримали як з Державного фонду регіонального розвитку, так і з обласного бюджету.

«На цей час обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» уклало договори на оперативне управління тепловими мережами, насосами та котельнею заводу, щоб забезпечувати опалювальною послугою мешканців Донського. Однак, виникла проблема: дуже багато мешканців у своїх квартирах вмонтували крани та відбирають воду для господарських потреб. У теплоенергетиці є таке поняття, як «підпит» – це та вода, яка подається з мереж водопостачання до котельні для компенсації витрати води. Можливості водопостачання селищу Донське – 9 кубів на годину, а вода для підпиту заводу «Неохім» подається трубою діаметром 50 мм. Якщо 100 людей відкриють крани на батареї у себе в квартирах, це буде більше ніж можливість підпиту, автоматика зупинить газову котельню заводу, опалювальний сезон буде перервано. Це вже траплялося 4 рази. Частково – це пориви, частково – це незаконний відбір теплоносія. Те ж саме буде ставатися і з новою котельнею, якщо мешканці продовжать відбирати воду», – зазначив під час брифінгу з питань запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції на території Донецької області директор департаменту житлово-комунального господарства Сергій Гончаренко.

Після старту опалювального сезону комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» проревізує тепломережі селища та складе відповідні акти, за якими розроблять проєктно-кошторисну документацію.

До реконструкції у Донському планують приступити вже після закінчення опалювального сезону 2020-2021 рр.

 

Ірина Мартинова


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі