У «ДНР» натякнули, що проти «плану Сайдіка», якщо там не буде їх
Глава «МЗС ДНР» Наталя Ніконорова в інтерв’ю російським РІА Новини заявила, що альтернативи мінським угодами немає, будь-які пропозиції щодо зміни формату переговорів повинні обговорюватися з самопроголошеними Донецькою і Луганською народними республіками.
У «МЗС ДНР» відмітили, що раніше лідер партії «Батьківщина», кандидат в президенти України Юлія Тимошенко заявляла про необхідність проведення переговорів по ситуації в Донбасі в форматі «Будапешт плюс» з лідерами країн-підписантів із залученням верховного комісара ЄС і керівництва Німеччини.
«Формат переговорів визначено мінськими угодами, які є безальтернативними. Він передбачає, що будь-які пропозиції та проекти, що стосуються Донбасу, повинні узгоджуватися, перш за все, між безпосередніми сторонами конфлікту, республіками і Києвом, на мінському майданчику», – сказала Ніконорова.
Вона зазначила, що «вигадувати будь-які інші формати не представляється доцільним».
«Поки представники України намагаються винайти велосипед, в Донбасі гинуть люди, йдуть військові дії, триває економічна й транспортна блокада. Тому на даний момент Київ повинен усвідомити, що йому в будь-якому випадку доведеться виконувати свої зобов’язання по Комплексу заходів», – додала Ніконорова.
Водночас спеціальний представник голови ОБСЄ, що діє в Україні, та в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік запропонував новий план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.
Крім спільної місії ООН і ОБСЄ (з військовим і поліцейським компонентами та міжнародною адміністрацією в «Л-ДНР»), концепт також передбачає створення Євросоюзом агентства з відновлення Донбасу. Також передбачається підпис нового плану главами країн «нормандської четвірки» – України, Росії, Франції та Німеччини, також необхідно затвердження його парламентами.
Спеціальний представник Державного департаменту США в Україні Курт Волкер підкреслив, що в будь-якому випадку спочатку «Росія повинна прийняти рішення припинити війну й дозволити введення на Донбас миротворчої місії ООН».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!