У Дружківці гроші вже “пішли за пацієнтами”

4084
коментарі відсутні

У Дружківці гроші вже “пішли за пацієнтами”

Комунальний некомерційний заклад “Центр первинної медико-санітарної допомоги Дружківської міської ради” продуктивно працював з грудня минулого року, аби потрапити у першу хвилю укладання договорів з Національною службою здоров’я, з чим успішно впорався.

Дружківський ЦПМСД увійшов в число перших 149 медустанов в Україні, які уклали договори з Національною службою здоров’я, і з 1 липня буде фінансуватися за новою моделлю. Про це Антикризовому медіа-центру розповіла начальник міського відділу охорони здоров’я Дружківської міськради Олена Деснова.

“Ми своєчасно завершили перший етап реформування – перевели медустанови первинної ланки в комунальні некомерційні підприємства. На 1 травня 2018 року наш Центр первинної медико-санітарної допомоги був переформатований і підключений до електронної системи охорони здоров’я eHealth. А з 1 квітня розпочалася кампанія з підписання декларацій з лікарями первинної ланки. На сьогоднішній день договори на медичне обслуговування уклали понад 20 тисяч жителів Дружківки, це третя частина від усієї кількості пацієнтів”, – повідомила Олена Деснова.

За словами керівника міськздороввідділу, запис до лікарів триває, причому йде дуже активно. І працездатне населення, і пенсіонери, і батьки вибирають лікаря для себе та своїх дітей і підписують з ним електронні декларації.

Місяць тому, 5 червня, Дружківський ЦПМСП уклав договір з Національною службою здоров’я України та з липня почне отримувати фінансування за новою моделлю – саме туди гроші підуть за пацієнтом.

“Наш Центр увійшов до числа перших в Україні, які в другому півріччі будуть фінансуватися по-новому – по зеленому та червоному реєстрах. По зеленому реєстру буде йти диференційована оплата за тих пацієнтів, які уклали декларацію, а по червоному – за тих, хто ще не встиг зареєструватися у лікаря. Ми прораховували обсяг субвенції від Національної служби здоров’я і переконалися в тому, що він буде більше, ніж при фінансуванні по-старому принципу”, – зазначила Олена Деснова.

По червоному реєстру фінансування становить 240 грн. за пацієнта – тобто навіть якщо людина не уклала декларацію з лікарем, вона все одно отримає медичну допомогу, звернувшись до колишнього дільничного лікаря.

Зелений список складається з тих, хто уклав декларації. Витрати на них будуть розраховуватися відповідно до базової ставки в 370 грн. з урахуванням вікових коефіцієнтів. Є п’ять коефіцієнтів, на які буде множитися базова ставка:

  • з 0 до 5 років – 4 – 1480 гривень;
  • з 6 до 17 років – 2,2 – 814 гривень;
  • з 18 до 39 років – 1 – 370 гривень;
  • з 40 до 64 років – 1,2 – 444 гривень;
  • понад 65 років – 2 – 740 гривень.

“Це єдині тарифи з надання визначеного пакету медичних послуг, які пацієнт отримає безкоштовно. Тариф за обслуговування не залежить від кількості звернень пацієнта до свого лікаря – один чи десять разів на рік. Тож лікар буде зацікавлений в тому, щоб займатися профілактикою захворювання”, – підкреслила керівниця Дружківського відділу охорони здоров’я.

На даному етапі підписання декларацій в Дружківці вже визначилися лікарі-лідери. “Наш сімейний лікар Донець набрав максимально можливу кількість пацієнтів – 2000, і до нього запис припинено. Всього в системі eHealth зареєструвалося 33 лікарі первинної ланки, серед яких 8 терапевтів, 2 педіатри та 23 сімейних лікаря. Населення Дружківки становить близько 68 тисяч осіб, так що лікарів вистачить на всіх пацієнтів. Головне, щоб дружківчани не зволікали процесом підписання декларацій, адже від цього безпосередньо залежить фінансування медустанов, а значить – якість послуг, що надаються”, – наголосила Олена Деснова.


 Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика