У кар’єрному хабі Чернівців допомагають переселенкам знайти роботу
Направлені на професійне зростання жінок – у Чернівцях з грудня минулого року працює «ВОНА хаб». Від початку роботи мають 140 звернень, більшість з них від переселенок, які хочуть знайти роботу чи отримати нову професію.
Переселенка з Херсона Юлія Лещук розповідає своїй кар’єрній радниці Руслані з «Вона хаб», як пройшла її перша співбесіда. Жінці запропонували посаду касирки в одній із крамниць Чернівців. Нині на Юлію чекає стажування. До повномасштабного вторгнення вона працювала у кол-центрі. До Чернівців Юлія приїхала наприкінці грудня. Про «ВОНА хаб» дізналася з місцевих телеграм-каналів та вирішила записатися на тренінг.
У першу чергу, мене заінтригували тренінги. Хотілося знайти себе в такий нелегкий час. Потім дівчата запропонували роботу, Юлія Лещук – переселенка з Херсона
Основною задачею у нас є допомога у працевлаштуванні. Допомогу ми здійснюємо на різних етапах, тобто це може бути складання резюме, може бути пошук вакансій на різних сайтах, допомагаємо їм готуватися до співбесіди з роботодавцем, –Руслана Герасимчук – кар’єрна радниця «ВОНА хаб»
«Вільна, окрилена, незалежна, амбітна» – так розшифровується абревіатура «ВОНА хаб». Простір направлений на професійне зростання жінок. Сюди можуть звертатися безробітні, переселенки та ті, хто має інвалідність. У Чернівцях «ВОНА хаб» запрацював торік з грудня. Тут отримали 140 звернень від жінок. Найбільша кількість заяв – від переселенок. Найчастіше – це жінки з великих виробничих підприємств, які прагнуть отримати іншу професію.
Найчастіше люди хочуть зараз перекваліфіковуватися на психологів, волонтерів, а також велика кількість хочуть вчити, у першу чергу, це мистецтво, тобто різні гуртки, рукоділля, оскільки вони пережили це і вони хочуть допомагати іншим, –Тетяна Якимчук – кар’єрна радниця «ВОНА хаб»
У чернівецькому «ВОНА хаб», крім допомоги у пошуку роботи та перекваліфікації, можна безплатно отримати психологічну консультацію, послуги кар’єрної радниці, пройти різні курси, воркшопи, тренінги. Також «Вона хаб» також діє у Києві, Львові, Ужгороді, Луцьку, Дніпрі тощо. Проєкт реалізують завдяки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні UNFPA.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!