У Мінреінтеграції розповіли про механізм примусової евакуації з Бахмута

21895
коментарі відсутні

У Мінреінтеграції розповіли про механізм примусової евакуації з Бахмута

Вчора, 7 березня, Кабінет міністрів схвалив механізм примусової евакуації дітей із зони бойових дій.

Попри те, що активні бойові дії зараз тривають у 132 громадах, примусова евакуація поки що буде лише з Бахмута Донецької області, оскільки тільки одне місто підпадає під визначені критерії.

Сьогодні у Бахмуті залишаються 38 дітей, яких будуть евакуювати виключно в супроводі хоча б одного з батьків чи опікунів. Відмовитись від евакуації буде неможливо. Але спочатку правоохоронцям потрібно їх знайти.

 

Про це розповіла очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук в ефірі телемарафону.

«У нас є градації: території, які перебувають в оточенні і блокуванні, де ведуться активні бойові дії, де можливі бойові дії. Все це відзначає Генеральний штаб і Міністерство оборони за подання ОВА», – зазначила Верещук.

Міністерка запевняє, що дітей не будуть розлучати з рідними – вони зобов’язані супроводжувати дитину.

«Ні в якому разі дитину розлучати з родиною не будемо. Якщо дорослий ухвалює рішення, він має підписати відповідну форму і відмовитись від евакуації. Якщо є малолітня дитина на утриманні, ця опція не працює щодо одного з дорослих. Вони зобов’язані супроводжувати дитину до місця, куди буде здійснюватись евакуація», – пояснила вона.

Щодо тих батьків, які категорично відмовляються сьогодні виїжджати, Верещук каже, що такої ситуації не буде, адже «досвід останнього місяця показав, що коли Нацполіція або евакуаційні групи прибувають на місце, де перебуває дитина з дорослим, як правило, люди не відмовляються».

Головною проблемою, за її словами, є те, що правоохоронці не можуть знайти ці родини, оскільки вони всі ховаються у підвалах.

«Інструментарій, який є зараз, дозволить нашій поліції використати можливість. Влада повинна дбати про дітей. А батьки несуть, до речі, кримінальну відповідальність – 166 стаття Кримінального кодексу – вони зобов’язані зберегти життя і здоров’я в найкращих інтересах дитини», – наголосила Верещук.

Зазначимо, що стаття 166 ККУ передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк від двох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика