У МОН назвали найзатребуваніші професії серед бізнесу та вступників профтехів у 2024 році
Як показала вступна кампанія до профтехів, яка закінчилася у жовтні, професійну освіту обрали понад 94 803 учні, а загалом розпочали навчання 219 438 осіб.
Міністерство освіти і науки оприлюднило рейтинг найпопулярніших спеціальностей серед вступників.
Найбільш популярними професіями у 2024 році стали:
- кухар;
- автослюсар;
- електрогазозварник;
- кондитер;
- водій;
- тракторист.
Цей список перегукується з десятком найпотрібніших на ринку праці України за кількістю вакансій на сайтах пошуку роботи, до якого увійшли кухар, водій та слюсар.
Обсяг виконання регіонального замовлення становить 92%, що на 4% вище за показник 2023 року. Це показує позитивну тенденцію в тому, як заклади адаптуються до потреб громади.
Таким чином тенденції вступу на професійну освіту змінюються у 2024 році, коли студенти демонструють бажання обирати професії, які зараз потрібні компаніям і будуть потрібними в майбутньому.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
28 українських переробних підприємств отримають гранти на модернізацію виробництва
В межах гранту підприємці отримають понад 150 млн грн. Про це повідомляють у пресслужбі Міністерства економіки України.
Нині у профільному міністерстві затвердили перших у 2025 році заявників, яких відібрали за програмою «Гранти для переробних підприємств». Позитивне рішення отримали 28 підприємців на загальну суму 157,9 млн грн.
Державна програма дає можливість отримати гроші для модернізації або розширення виробничих потужностей. Нині підтримку надають виробникам сільгосптехніки, електротехнічного та медичного обладнання, поліграфії, літальних апаратів, харчових продуктів, корму для тварин, одягу, виробів з дерева та металу.
Подача заявок триває хвилями по два тижні. З 29 березня стартував черговий етап. Подати документи можна через платформу «Дія».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Грошова допомога для ветеранів на спорт доступна у «Дії»
Скористатися програмою можуть учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни. Подати відповідну заявку потрібно до 20 квітня. Про це повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації України.
Заявку за програмою «Ветеранський спорт» можна подати через застосунок «Дія». Для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни передбачена грошова допомога на заняття спортом. 1 500 грн можна отримати упродовж другого кварталу 2025 року. Серед того, на що можна витратити допомогу: басейни, спортивні зали та секції.
Щоб отримати допомогу необхідно:
- Відкрити «Дію», зайти у розділи «Сервіси» та «Ветеранський спорт»;
- Відкрити «Дія.Картку» та вибрати її для зарахування коштів;
- Перевірити заявку та натиснути «Надіслати».
Податися на участь у програмі «Ветеранський спорт» потрібно до 20 квітня. Кошти будуть зараховані впродовж шести робочих днів.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Франція допоможе Україні з розвитком системи охорони здоров’я
Сім угод на загальну суму понад 51 млн євро підписали міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та уповноважений президента Франції з питань допомоги та відновлення України П’єр Ельброн. Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України.
Підписання документів стало продовженням реалізації масштабної угоди між Україною та Францією. У березні були визначені 19 проектів, які отримають фінансування. Нині підписано сім угод сумарно на 51 млн євро.
«Сьогодні ми робимо ще один важливий крок для розвитку української системи охорони здоров’я. Підписані угоди дозволять суттєво посилити медичну інфраструктуру: 150 УЗД запрацюють у медзакладах по всій країні, 75 медзакладів будуть забезпечені портативними рентген-апаратами, 58 медзакладів отримають нові можливості для реабілітації після ампутацій, а 700 одиниць обладнання для серцево-легеневої реанімації допоможуть рятувати життя українців», — повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Проєкти фінансуватимуться Урядом Франції. Їх реалізовуватимуть за посередництвом французьких медичних компаній. У межах підписаних угод для Донеччини виділять фінансування на розвиток телемедичних мереж.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Ворожі обстріли на Донеччині: є загиблі, поранені та зруйновані будинки
Протягом минулої доби війська рф 14 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Найбільше постраждали Покровський, Краматорський і Бахмутський райони. Про це повідомляють у пресслужбі Головного управлінняі Національної поліції в Донецькій області
У Покровському районі:
-
у Красному Лимані Мирноградської громади загинула людина, пошкоджено житловий будинок;
-
у Покровську — одна людина загинула, ще одна поранена, пошкоджено три приватні будинки;
-
у Родинському пошкоджено адміністративну будівлю;
-
у Білицькому Добропільської громади — гуртожиток, багатоповерхівка та низка приватних будинків.
У Краматорському районі:
-
у Лимані зруйновано три будинки, ще 15 пошкоджено, а також господарча споруда, лінії електропередач і газопостачання;
-
в Іллінівці поранено мирну людину, пошкоджено 19 приватних будинків, електромережу та газогін;
-
у Дружківці пошкоджено нежитлове приміщення;
-
у Костянтинівці руйнувань зазнали багатоквартирний та вісім приватних будинків, лінія електропередач.
У Бахмутському районі:
-
у Сіверську пошкоджено вісім будинків;
-
у Серебрянці руйнувань зазнали 10 приватних осель.
З-під обстрілів евакуйовано 140 людей, з них 28 дітей. Війна завдає серйозних втрат цивільному населенню та інфраструктурі області.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Зведення нового будинку компенсує держава: «єВідновлення» оновили в «Дії»
Власники земельних ділянок можуть отримати компенсацію від держави у «Дії» для відбудови житла. Виплата покриє витрати на будівельні матеріали та оплату робіт. Про це повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації України.
Звести будинок можна лише на підконтрольній території, де немає активних бойових дій і на земельній ділянці, яка є у власності людини. Витрати компенсуватиме держава.
Для цього потрібно:
- Подати заяву про компенсацію. Зробити це можна через портал «Дія», мобільний застосунок або ЦНАП. Після розгляду документа призначать суму компенсації, яка відобразиться в «Дії».
- Подати повідомлення про початок будівельних робіт. Перед поданням заяви про виплату коштів потрібно зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт. Це можна зробити також на порталі «Дія» або в ЦНАПі.
- Скасувати права власності на знищене майно. Щоб отримати компенсацію, необхідно скасувати право власності на знищений будинок.
- Подати заяву про зарахування коштів. Необхідно оформити заяву про виплату компенсації через «Дію»: Сервіси → «єВідновлення» → Виплата на будівництво.
Виплати надходитимуть двома частинами по 50%. Кошти можна витратити на розробку проєктно-кошторисної документації, будівельні матеріали та замовлення будівельних послуг. Першу половину виділених грошей необхідно використати щонайменше на 90% та прозвітувати про це через «Дію».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!