У МОН розповіли, скільки шкіл в Україні досі не мають укриттів та що планують робити

18112
коментарі відсутні

У МОН розповіли, скільки шкіл в Україні досі не мають укриттів та що планують робити

В Україні ще близько 1800 шкіл не мають укриттів, а деякі громади будують сховище на 3-4 школи, щоб відновити очне навчання.

Про це розповів заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків, зазначивши, що станом на кінець минулого навчального року приблизно 75% шкіл мали укриття.

За його словами, з 1 січня 2025 року сховища матимуть близько 80% шкіл, але цього недостатньо.

«Потреба в укриттях залишається великою: без сховищ залишаються близько 1800 шкіл», — зазначив Сташків.

Читайте також: За яких умов можливе повернення до очного або змішаного навчання в українських школах

При цьому він нагадав, що у 2023 році на будівництво укриттів держава виділила 1,5 мільярда гривень. За ці кошти відремонтували і спорудили 187 захисних споруд. Цьогоріч було виділено 7,5 мільярда гривень, які планують витратити на споруду та ремонт 77 укриттів, зокрема 24 для профтехів.

Читайте також: У МОН назвали кількість українських дітей, які не навчалися офлайн

Нині в Україні є регіони, де навіть за наявності укриття відновити очне навчання неможливо. Зокрема це Донецька область, адже тут немає змоги зробити це безпекові умови. Тож першочерговою є потреба будівництва укриттів у школах, де можна буде відновити очне навчання.

«У низці громад ми будуватимемо одне укриття на 3 – 4 школи. Тобто сховище буде в так званій опорній школі, до якої автобусами підвозитимуть дітей з 2 – 3 сусідніх невеликих шкіл», — підсумував заступник очільник МОН.

Нагадаємо, що у 2024/2025 навчальному році переведення до найближчої школи для учнів ВПО можливе за бажанням батьків. Проте вже з 1 вересня 2025 року очне навчання у школі за місцем фактичного перебування буде обов’язковим для всіх дітей-переселенців. У МОН озвучили алгоритм переведення дітей-переселенців до місцевої школи


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика