У МОН розповіли, як навчатися в умовах відключень електрики та відсутності інтернету
Великий відсоток українських школярів здобувають освіту в дистанційному режимі. Через відключення електрики виникають певні труднощі з навчанням і у школах, де проводиться очне навчання.
У Міністерстві освіти та науки кажуть, що працюють над тим, щоб підлаштувати освітній процес під графіки відключень.
Про це заявив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет в ефірі телемарафону.
За його словами, було проведено засідання з директорами департаментів освіти і науки, під час якого обговорювали особливості освітнього процесу в областях, «де постійно відбувається відключення».
«Ми працюємо з Міненерго, щоб створити чіткі графіки відключення і під це підлаштувати освітній процес. У багатьох школах ми на сьогодні переходимо на змінність навчання, враховуючи графіки відключень: старша школа – друга зміна, початкова школа – перша зміна. Зсунули трошки графіки навчального процесу – не з 8-ї, а з 9-ї години, залежно від графіків відключень», – сказав Шкарлет.
Він також додав, що навіть за відсутності інтернету учні можуть опановувати навчальну програму завдяки застосункам, які не потребують підключення до мережі.
«Ми зробили дуже багато деяких інтерактивних додатків, які не вимагають інтернету. При цьому в офлайн-режимі, на гаджеті, ми можемо використовувати якісний діджитал-контент, який і без інтернету працює, для опанування тієї чи іншої освітньої програми», – повідомив Шкарлет.
За словами міністра, в мережу викладено 1335 підручників. І вони також не вимагають доступу до інтернету.
«Ми працюємо сьогодні в рамках електронної бібліотеки із завантаженими електронними підручниками. У нас 1335 різних назв з 1-го по 11-й класи завантажені в мережу, яка не вимагає доступу до інтернету. Декілька наших видавництв забезпечують додаткові освітні матеріали. Ми працюємо над тим, щоб перевести матеріали Всеукраїнської школи онлайн в гейміфіковані контенти, які не вимагають підключення до інтернету та які можуть використовуватися в освітньому процесі», – зазначив він.
Водночас Шкарлет вважає, що в нинішніх умовах зросла роль батьків, які мають допомоги дитині опанувати навчальну програму.
Читайте також: Діти українських військових зможуть безплатно навчатися IT у Step School
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!