У МОН та МВС розказали, як вберегти дитину від вербування російським спецслужбами

9907
коментарі відсутні

У МОН та МВС розказали, як вберегти дитину від вербування російським спецслужбами

Для вербування українських дітей російські спецслужби використовують різноманітні методи, зокрема діють на підлітків через психологічний тиск, маніпуляції та фінансові винагороди. Аби вберегти дітей від такої співпраці із ворогом, у профільних міністерствах розробили рекомендації для батьків та освітян. Про це повідомляють у пресслужбі Кабінету Міністрів України.

Найчастіше російські спецслужби зв’язуються із підлітками через соціальні мережі та месенджери, зокрема телеграм-канали. Ворог пропонує легкий заробіток за виконання простих завдань. Серед того, що просять зробити дитину, зокрема малювання графіті, розклеювання листівок, підпал автомобілів військових, трансформаторних підстанцій та відділень пошти.

Як розпізнати ознаки вербування дитини:

  • Фінанси і майно: у дитини з’явилися дорогі речі, гаджети або кошти, походження яких вона не може пояснити.
  • Зміни в поведінці: дитина раптово стала замкнутою, проводить більше часу в соціальних мережах, уникає розмов з дорослими про своє онлайн-життя.
  • Інтереси: з’являється раптова зацікавленість військовою справою, політикою, критичною інфраструктурою.
  • Зв’язки: у дитини з’являються нові знайомі, які можуть підштовхнути її до протиправних дій.
  • Розмови про заробіток: підліток починає вірити в «легкі гроші» через інтернет або незнайомих осіб.

Рекомендації батькам:

  • Контроль і спостереження: будьте уважними до того, як дитина проводить час в інтернеті, у яких месенджерах та соціальних мережах спілкується, цікавтеся її новими знайомствами, особливо онлайн.
  • Відкрите спілкування: підтримуйте довірливі стосунки з дитиною, цікавтеся її захопленнями та колом спілкування, щоб вчасно помітити загрози.
  • Фінансова грамотність: пояснюйте, що «легкі гроші» часто є обманом і можуть мати серйозні наслідки. Розповідайте, що участь у протиправній діяльності завжди тягне за собою покарання – позбавлення волі.
  • Цифрова безпека: навчайте дитину бути обережною в соціальних мережах, не публікувати особисту інформацію, використовувати налаштування приватності та уникати контактів з незнайомими людьми. Навчайте розпізнавати фейки та маніпуляції.
  • Правова обізнаність: розповідайте дітям про відповідальність за злочини, зокрема в умовах воєнного стану. Наголошуйте, що за диверсію передбачено суворе покарання – до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.
  • Розпізнавання маніпуляцій: розкажіть дитині про поняття вербування та пов’язані з ним ризики. Пояснюйте, яка інформація є секретною та які наслідки її розголошення можуть бути. Навчайте критично ставитися до пропозицій швидкого збагачення та виконання «простих» завдань.

Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика