В Україні почали фіксувати більше випадків коронавірусу серед дітей. Така ситуація триватиме до кінця лютого, оскільки явище носить сезонний характер.
У зв’язку з цим, Міністерство охорони здоров’я закликає батьків вакцинувати дітей, особливо тих, хто має хвороби, які можуть ускладнити перебіг захворювання.
Про це заявив головний державний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін під час брифінгу.
За його словами, Україна має сьогодні три типи вакцин, які можна використовувати для вакцинації дітей від 5 років. Проте між вакциною від коронавірусу та іншими плановими щепленнями має бути перерва два тижні (крім щеплення від грипу).
«Зараз в Україні використовують три типи вакцин плюс дитячий Пфайзер, яким можна вакцинувати дітей віком від 5 років. Особливість дитячої вакцини у тому, що вона містить всього 10 мікрограмів РНК. Ця вакцина доставлена нам як гуманітарна допомога у кількості 125 тисячі доз», — сказав Кузін.
Головний санлікар зазначив, що алгоритм запису на вакцинацію для дітей такий самий, як і для дорослих.
«Обов’язково спитайте у лікаря при записі чи є у конкретному пункті дитяча вакцина. Вакцини та інсулін належать до термолабільних препаратів. Інсулін зараз зберігається в аптечних мережах, де є генератори або інші джерела електроенергії», — сказав він.
Кузін наголосив, що за зберіганням вакцин ведеться постійний контроль. Щоб мінімізувати ризики неправильного зберігання, особливо в умовах постійних відключень електроенергії, було розроблено спеціальний алгоритм, за яким на кожну точку вакцинації розвозиться менша кількість доз.
«На кожному пункті є відповідальна особа за дотримання холодового ланцюга. Також на точках вакцинації є спеціальні холодові апарати, їх у разі знеструмлення можна підключити до альтернативних джерел енергії. Багато пунктів працює на базі великих медзакладів, де не вимикають світло. Якщо температурний режим було порушено, партію утилізують», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я України.
Новий підвид штаму коронавірусу вже в Україні
Цього тижня в Україні було зафіксовано перший випадок захворювання на новий підвид штаму коронавірусу «Омікрон» XBB.1.5 («Кракен»).
Перший випадок зараження був зафіксований у Сумській області у людини, яка не була вакцинована проти коронавірусу.
«Кракен» призводить до більш інтенсивного інфікування, але на дає більш складних наслідків перебігу хвороби, особливо у вакцинованих людей.
«Стосовно його особливостей, то специфічних симптомів його немає, він перебігає як звичайна коронавірусна інфекція. Але є певні його вірусологічні, імунологічні особливості. По суті, цей підвид є таким, який найбільш ефективно уходить від імунної відповіді. І він має підвищену тенденцію до швидкості передачі, тобто передається на 8% більше, аніж середньостатистичний «Омікрон», – розповів Кузін.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!