У Покровську проживають майже 2 тисячі людей, проте через обстріли деякі медичні служби не можуть працювати

3318
коментарі відсутні

Покровськ

Станом на 1 травня у Покровську Донецької області проживають 1995 осіб. Місто перебуває під постійними обстрілам, що заважає функціонуванню деяких служб через безперервні ворожі атаки. Зокрема, служба екстреної медичної допомоги не функціонує, а ДСНС також не може повноцінно виконувати свої обов’язки в місті.

Про це повідомив голова Покровської військово-цивільної адміністрації Сергій Добряк в ефірі «Суспільного».

За його словами, жителі міста мають доступ до медичної допомоги у випадку травм, спричинених обстрілами. Постійно працює терапевт із молодшим медичним персоналом, а також присутні військові медики та співробітники Національної поліції, що допомагають вивозити поранених. Проте служба екстреної медичної допомоги не функціонує, оскільки бригади не можуть виїжджати на виклики, а ДСНС також не може виконувати свої обов’язки в місті. Тому адміністрація постійно закликає родичів переконувати тих, хто залишився, евакуюватися.  Крім того, важливу роль у забезпеченні безпеки відіграє постійна присутність Національної поліції та «Білих Янголів».

Читайте також: Всі в’їзди в Покровськ перебувають під контролем FPV-дронів армії РФ

Працівники комунальної сфери продовжують свою діяльність, незважаючи на неодноразові обстріли, у місті організовано роздачу питної води. Також є 300 свердловин з технічною водою. У місті ще працюють, декілька магазинів, які забезпечені генератором та супутниковим модемом Starlink, люди мають гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів та гігієни.

Військові та волонтери активно підтримують евакуаційні заходи, проте не всі жителі погоджуються евакуюватися з першого разу. Часто люди погоджуються залишити місто лише після кількох таких закликів.

«Військові проводять цю роботу, коли в місті наполягають на евакуацію. Також в деяких районах є мобільний зв’язок, тому і родичі додзвонюються. Родичі просять евакуювати, але з першого разу люди не їдуть. Все ж таки треба приїжджати один чи два рази або і три рази, тоді вже їдуть на евакуацію. Тобто зразу не їдуть. Родичі просять їх вивезти, кажуть привезіть мені до мене, ми влаштуємо. Але люди зазвичай на 99% з першого разу не їдуть. Але на другий, на третій вже їдуть», — каже Сергій Добряк.

За квітень, за його словами, внаслідок бойових дій у Покровську загинуло 13 осіб та 23 отримали поранення.

«У нас були такі прикрі випадки, що були поховані люди. Станом на сьогодні ми знаємо про 10 таких поховань, це 11 людей. У нас ненасильницькою смертю вмерло понад сто людей, які були поховані на центральному цвинтарі. Але є деякі райони, я так розумію, коли не дістатися до цвинтаря, бо це цілий квест з безпеки. Але наголошуємо: подзвоніть на 102, або у кол-центр, або скажіть військовим — приїдемо і поховаємо загиблу людину як потрібно, по-людськи», — зазначив очільник громади.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика