У Раді хочуть посилити покарання для бізнесу за роботу під час повітряної тривоги

2104
коментарі відсутні

У Раді хочуть посилити покарання для бізнесу за роботу під час повітряної тривоги

У Верховній раді зареєстрували проєкт змін до Кримінального кодексу України щодо порушень законодавства у сфері цивільного захисту в умовах воєнного стану. Пропонується запровадити кримінальну відповідальність для бізнесу за роботу під час повітряної тривоги.

Про це йдеться в проєкті закону №7546.

 

Чим обґрунтовують відповідальність за роботу під час повітряної тривоги

 

У пояснювальній записці зазначається, що населені пункти України систематично зазнають ракетних ударів, бомбардувань, артилерійських та мінометних обстрілів після початку повномасштабної агресії з боку росії.

Чинним законодавством України передбачений чіткий алгоритм поведінки громадян у таких випадках. Громадяни України, після отримання повідомлення, повинні діяти відповідно до інструкцій та правил цивільного захисту. Зокрема, йдеться про припинення роботи та вживання необхідних заходів безпеки під час повітряної тривоги.

«Зважаючи на те, що ціллю ворога стають об’єкти цивільної інфраструктури, торгові центри, дитячі садочки та школи, після повідомлення про повітряну тривогу або іншу небезпеку, негайна зупинка роботи таких закладів з подальшою евакуацією людей, максимально допоможе зберегти людські життя», – йдеться в документі.

 

Відповідальність за порушення у сфері цивільного захисту

 

У проєкті закону пропонується доповнити чинну редакцію Кримінального кодексу України новою статтею 270-2 та встановити кримінальну відповідальність за роботу під час повітряної тривоги.

Якщо порушення, вчинене службовою особою підприємства, заподіяло шкоду здоров’ю людей, покарання може бути у вигляді:

  • штрафу від 17 до 51 тисячі гривень;
  • виправних робіт на строк до 2 років;
  • обмеження або позбавлення волі на строк до 3 років.

Якщо порушення вчинене повторно та якщо спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки, передбачається покарання у вигляді:

  • позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років.

Зараз за правопорушення у сфері цивільного захисту встановлена адміністративна відповідальність – штраф до 5,1 тисяч гривень.

Вас також може зацікавити: Друга хвиля мобілізації – що потрібно знати чоловікам-переселенцям

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика