У Селидівській громаді створюють комфортні умови для пацієнтів та лікарів

41742
коментарі відсутні

Олександр Марченко працює в Селидівській центральній міській лікарні понад 20 років, з них 4 – завідувачем відділення екстреної допомоги, яке створили на базі приймального. Сучасний ремонт, новітнє обладнання, зміна у підході до лікування та діагностики дозволили надавати більш якісні послуги пацієнтам, каже лікар.

«Через це відділення проходять всі, абсолютно всі пацієнти, які надходять у цю лікарню. Функція цього відділення – це, перш за все, діагностика, надання першої екстреної медичної допомоги та так зване сортування. Тобто нагальна допомога надається тут, а потім за результатами діагностики хворого направляють за профілями», – розповідає Олександр Марченко.

Відділення екстреної допомоги у Селидівській лікарні створили за закордонним прикладом. Перший поверх відремонтували за кошти державного, обласного та місцевого бюджетів. Загалом витратили понад 20 млн грн. Завдяки оновленню відділення стало доступним для маломобільної категорії людей.

Комп’ютерний томограф, мамограф, рентген-апарат – це неповний перелік того, що нині є у Селидівській лікарні. Також нещодавно тут з’явилися нові котли, які дозволять заощаджувати на опаленні. Крім цього, у січні цього року запустили кисневу станцію. На її будівництво виділили понад 3,5 млн грн обласної субвенції. Завдяки новій станції збільшили кількість точок з киснем на 60. Тепер у Селидівській лікарні їх 100. Крім сучасного обладнання, у медичному закладі працюють фахівці високого рівня.

«Офтальмолог, при чому офтальмолог, який проводить операційні втручання. Є ендокринолог, якого немає в жодній найближчій лікарні.  Дитячий хірург у нас тому, що з Курахового до нас усіх дітей направляють», – каже медичний директор Селидівської центральної міської лікарні Олександр Макій.

Не лише спеціалізована медична допомога у Селидовому на високому рівні. Торік міський Центр первинної медико-санітарної допомоги переміг на конкурсі «Кращих практик місцевого самоврядування» як на обласному, так і на всеукраїнському рівнях. За кошти державного, обласного та місцевого бюджетів декілька років тому у всіх чотирьох амбулаторіях громади зробили ремонти. Зокрема, утеплили будівлю, всередині облаштували кабінети для сімейних лікарів, зробили зони очікування для пацієнтів, дитячі куточки. Також розробили сайт, де можна дізнатися розклад роботи сімейний лікарів чи залишити відгук про їхню роботу. Крім цього, у медзакладі діє контакт-центр. Торік тут опрацювали майже 100 тисяч дзвінків. Загалом у Селидівському центрі первинної медико-санітарної допомоги працює 15 сімейних лікарів. Та попри це, у закладі відчувають брак кадрів.

«У нас дуже болюче питання – нестача наших сімейних лікарів зараз, тому в нашій стратегії в цьому році заплановано з міською радою розробити програму місцевих стимулів. Вона працювала у нас. Минулого року закінчилася», – говорить директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги Селидового Олена Марченко.

За словами в. о. Селидівського міського голови Руслана Сукова, для залучення лікарів ухвалили спеціальну програму.

«Зараз прийнята програма, де ми до себе залучаємо лікарів, надаючи їм безкоштовну житлову площу, сплачуємо за них комунальні платежі. А також ми видаємо їм для того, щоб вони почали жити тут комфортно  100 тисяч грн», – каже Руслан Суков.

Крім цього, у Селидівській громаді вакциновано майже 70%  населення. Такий результат пояснюють тим, що багато розповідали мешканцям про переваги від щеплення.

 

Читайте також: Чому медичні послуги в Селидівській громаді на високому рівні


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Дивiться також