У Станично-Луганській громаді медикам виплачуватимуть заохочувальні гроші

4860
коментарі відсутні

Вхід до лікарні, біля неї – медичний автомобіль

Щоб забезпечити кадрами Станично-Луганську багатопрофільну лікарню на Луганщині, місцева військово-цивільна адміністрація розробила програму місцевих стимулів для медичних працівників. Програма розрахована на п’ять років, на її реалізацію передбачено 1,5 млн грн. Відповідне розпорядження видав керівник військово-цивільної адміністрації наприкінці минулого року.

Заохочувальними виплатами намагаються матеріально підтримати працюючих лікарів та медсестер, а також залучити на роботу випускників медичних вишів.

 

Технічний стан та кадри

 

Багатопрофільна лікарня у прифронтовій громаді – не просто медичний заклад. Це дуже важлива соціальна установа в зоні військового конфлікту, від роботи якої залежить життя та здоров’я десятків тисяч людей. Зараз лікарня обслуговує 32,5 тисячі мешканців Станично-Луганської селищної громади та Широківської сільської громади.

Географічно Станиця Луганська є найвіддаленішим населеним пунктом на контрольованій українською владою території Луганської області. До найближчої лікарні, що у Біловодську, відстань близько 70 км. А до центру госпітального округу у Сєвєродонецьку – всі 150.

Тож влада намагається докласти зусиль, щоб підтримувати на належному рівні роботу Станично-Луганської лікарні. Залучають кошти місцевого, обласного та державного бюджетів для покращення матеріально-технічної бази та проведення ремонту. Також надають допомогу міжнародні гуманітарні організації. Однак це все – незначні покращення. Насправді медичний заклад потребує капітального ремонту та переоснащення відповідно до сучасних вимог.

 

У Станично-Луганській громаді медикам виплачуватимуть заохочувальні гроші - Фото №1

Кабінет ультразвукової діагностики в Станично-Луганській багатопрофільній лікарні

 

Але головною проблемою у сфері охорони здоров’я Станично-Луганської громади був і залишається кадровий дефіцит. Станом на сьогодні укомплектованість лікарями становить менше 40%, медичними сестрами – близько 70%. Конче на вистачає ортопеда-травматолога, отоларинголога, лікаря-анестезіолога, хірурга, уролога, невропатолога, дерматовенеролога, лікаря-лаборанта.

 

Залучення медичних спеціалістів

 

Щоб виправити ситуацію, у громаді розробили систему місцевих стимулів. Програма розрахована до 2025 року та передбачає виділення щороку по 175 тис. грн на забезпечення заохочувальних виплат та матеріальної допомоги на оздоровлення медпрацівникам. Додаючи гроші до зарплат медикам, місцева влада сподівається затримати у лікарні наявні кадри та заохотити працювати тут молодих лікарів і медсестер. Також додаткові надбавки мають зацікавити лікарів-інтернів, які, можливо, захочуть повернутися після проходження інтернатури у цій лікарні.

Частину коштів спрямують на навчання своїх мешканців у медичних вишах. Планується обирати перспективних випускників шкіл і коштом місцевого бюджету навчати їх на контрактній основі у вищих медичних закладах. Головною умовою до таких студентів буде необхідність після закінчення вишу відпрацювати у громаді не менш ніж п’ять років. За цим пунктом програми передбачено виділяти по 125 тис. грн на рік.

Також існує розпорядження керівника Станично-Луганської ВЦА Альберта Зінченка щодо забезпечення житлом медичних працівників. Фахівців з вищою або фаховою передвищою освітою зобов’язалися забезпечити безоплатним житлом. Але такі преференції надаватимуть тільки тим медикам, які укладуть угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості. Це розпорядження теж має на меті покращити кадрову ситуацію у Станично-Луганській лікарні.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика