У «Таборі над Збручем» переселенці відпочивають та працюють  

21671
коментарі відсутні

У «Таборі над Збручем» переселенці відпочивають та працюють  

П’ятнадцять сімей переселенців з Донеччини, Луганщини та інших куточків України зустріли новий рік у центрі реабілітації, що був створений у селі Мартинківці Хмельницької області, у колишньому дитячому таборі на березі мальовничої річки Збруч. Відбудова занедбаного закладу проводилася зусиллями волонтерів та внутрішньо переміщених осіб.

Робота почалася влітку за ініціативи громадської організації з Маріуполя «Заходи» та продовжується й наразі. Тож родини переселенців, які заїжджають у «Табір над Збручем», не тільки відпочивають та розважаються, а також за можливістю долучаються до благодійної справи.

 

Патріотична ялинка

 

На Новий рік відбувся вже третій заїзд до Табору. Для малечі з родин переселенців влаштували яскраве свято – з різноманітними конкурсами, іграми та смачним частуванням. 

 

У «Таборі над Збручем» переселенці відпочивають та працюють   - Фото №1

 

«Завдяки Українсько-данському молодіжному дому (Ukrainian-Danish Youth House) в родин ВПО з’явилася ялинка, неймовірні іграшки, гірлянди та смаколики для малечі. Кілька днів вони прикрашали приміщення табору і тепер готові зустрічати Новий рік. Завдяки тому, що там є твердопаливний котел, генератор та Starlink – ніхто не забере у дітей-переселенців свято», – зазначили в ГО «Заходи».

 

У «Таборі над Збручем» переселенці відпочивають та працюють   - Фото №2

 

Прикраси на ялинку замовили патріотичні, що прославляють героїчну боротьбу українців проти російських загарбників. Прикрашали святкове дерево діти з різних куточків України, яким довелося зустрічати свята не вдома, бо його забрав ворог.

 

Працюють для себе та інших

 

Ремонт одного з корпусів табору тривав декілька місяців. Ініціативу ГО «Заходи», яка через війну релокувалася на Хмельниччину, підтримали донори та меценати. Завдяки ним та за участі волонтерів був зроблений косметичний ремонт внутрішніх приміщень та благоустрій території.

Так був облаштований комфортний простір для тимчасового перебування кількох десятків людей. У кімнатах для проживання встановлені нові меблі, у кімнатах гігієни – нова сантехніка. Є обладнана побутовою технікою кухня, приміщення для спільного відпочинку, ігрові кімнати для дітей.

Напередодні новорічних свят до «Табору над Збручем» завітали друзі та подарували чудові доповнення до кімнати відпочинку. 

 

У «Таборі над Збручем» переселенці відпочивають та працюють   - Фото №3

 

Кожен заїзд до «Табору над Збручем» триває два тижні. Впродовж цього часу родини вимушених переселенців безплатно проживають та харчуються у просторі. Також допомагають ремонтувати решту приміщень табору, щоб згодом тут можна було б приймати ще більше людей.

Поки дорослі постояльці виконують нескладні ремонтні роботи, діти граються в різноманітні ігри та чудово проводять час. До речі, для дорослих також передбачені цікаві заходи.

 

У «Таборі над Збручем» переселенці відпочивають та працюють   - Фото №4

 

«Для переселенців працює інтернет, організатори забезпечують безкоштовний трансфер з Хмельницького до Табору, проживання та харчування. Для малечі є дитяча програма з іграми та переглядом мультфільму, а для дорослих можливість онлайн та офлайн відвідати різноманітні лекції. Вся ця активність добровільна та можна займатися своїми справами. Паралельно відбудова табору продовжується, ремонт інших приміщень триває, щоб можна було приймати більше гостей. Учасники Табору також долучаються до цих робіт», – розповіла координаційна менеджерка ГО «Заходи» Марія Кутнякова.

Навіть коли через ворожі обстріли в Таборі вимикається світло та опалення, проблема вирішується за допомогою генератора, твердопаливного котла та Starlink. Нічого не може зашкодити проведенню атмосферних вечорів у Таборі. Для цього вже є ціла колекція різних ігор, які учасники розбирають та влаштовують справжні батли.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика