З моменту запровадження виплати допомоги всім внутрішньо переміщеним особам, уряд кілька разів коригував параметри допомоги на проживання. Зокрема, з 1 березня в Україні було змінено загальний принцип продовження виплат для переселенців. Автоматичні нарахування залишились лише у кількох категорій ВПО. Ще частині потрібно було подати заявки на продовження допомоги ще на 6 місяців, але більшість залишились без державної підтримки.
Тоді ж встановили термін подачі заяв на один місяць. Однак згодом його продовжили до 30 квітня. І «ті переселенці, які не встигнуть подати заяву у березні та пройдуть «відбір», зможуть отримувати гроші за березень у тому числі».
Потім Кабмін дозволив виплачувати допомогу мігрантам, що повертаються в Україну та деяким ВПО, навіть якщо в родині є непрацюючі люди працездатного віку (за певних умов).
Після шквалу обвинувачень та хейту у соціальних мережах уряд знову вніс зміни сьогодні, 22 березня.
Кого торкнуться зміни щодо виплат ВПО
Як повідомляє Мінреінтеграції, відтепер за особисто поданою заявою отримати допомогу ще на 6 місяців можуть:
- люди з інвалідністю III групи, середньомісячний сукупний дохід яких на одного отримувача в такій сім’ї становить не більше 9444 гривень;
- особи віком від 55 років, які зареєструвалися в Центрі зайнятості;
- особи до 23 років, які навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
- особи, у яких житлове приміщення знищене або пошкоджене (до ступеня непридатного для проживання);
- сім’я, яка складається тільки з непрацездатних осіб;
- діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;
- тяжкохворі особи.
«Відбулося уточнення щодо зміни віку дітей із 14 до 18 років у раніше визначених категоріях. А також уточнено, що особи, які доглядають за дитиною до 3 років, також мають право на подання заяви на наступний період», — зазначають у відомстві.
У Мінреінтеграції також додають, що цією постановою «запровадили виплату тимчасової допомоги на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування». Ідеться про дітей, «які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, «Дитина не одна»». Виплата становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину, а для дітей з інвалідністю — 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину.
Нагадаємо, що 12 лютого у ВР зареєстрували законопроєкт №10382, яким пропонують продовжити виплати на проживання всім категоріям внутрішньо переміщених осіб. Крім того, у вказаному документі визначено чіткі умови, за яких може бути відмовлено у виплаті щомісячної допомоги або припинено її. У Комітеті ВР з питань прав людини наголосили, що допомогу ВПО необхідно продовжити до кінця дії воєнного стану зокрема тим, у кого немає житла, майна та достатніх доходів на підконтрольній території України.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!