В Донецькій області з 18 районів має залишитися лише половина

Моделі нового районного поділу Донецької області сьогодні обговорювали у Краматорську. Активна дискусія щодо початку реформування районного рівня влади відбулася в Антикризовому медіа-центрі. За “круглим столом” зібралися експерти з децентралізації та представники органів місцевого самоврядування різних рівнів.

Укрупнення районів – це другий крок реформи місцевого самоврядування, який має стати її логічним продовженням. В процесі децентралізації створюються об’єднані територіальні громади, які здебільшого покривають всю територію існуючих районів. А це означає, що органи влади об’єднаних громад по суті повністю зможуть перейняти всі ті повноваження, які до цього виконував районний рівень влади.

“В Донецькій області три райони повністю покрити ОТГ – Лиманський, Добропільский та Олександрівський. Але в них досі працюють районні ради та райдержадміністрації, фактично дублюючи функціонал ОТГ. До того ж, це зайві фінансові витрати на їх утримання. Тому має відбутися укрупнення районів, з внесенням змін до Конституції України щодо адміністративно-територіального поділу”, – зазначила Тетяна Барановська, регіональний координатор проекту з підготовки нового районного поділу, експерт Громадської мережі UPLAN.

Донецька область, як і Луганська, мають певні відмінності від інших. Тут багато міст обласного значення, велика щільність населення і головне – частина областей тимчасово окупована. Поки що план районування детально розробляється на підконтрольній території, проте обговорюються й варіанти на майбутнє.

“Експерти пропонують створити в Донецькій області 9 районів. З них п’ять на підконтрольній українській владі території – Краматорський, Бахмутський, Покровський, Маріупольський та Волноваський. За розрахунками, вони будуть збалансованими за площею та чисельністю населення. На непідконтрольній території планується створити чотири райони”, – повідомив Максим Ткач, радник з децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, регіональний експерт проекту.

Запрошених на “круглий стіл” ознайомили з мапою, де відображені межі нових укрупнених районів. В дискусію активно включилися представники ДонОДА, місцевих та районних рад, об’єднаних громад. Залучення широкого кола учасників до дискусії про те, в якому територіальному складі будуть сформовані нові райони, є запорукою того, що нова модель районування не буде викликати суперечливого ставлення. Окрім того, новий адміністративний устрій Донецької області має бути оптимальним в першу чергу для місцевих жителів.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies