В Україні презентували Інструмент оперативної оцінки рівня впровадження гендерного підходу в програмних документах у сфері відновлення
Аналітичний центр Бюро гендерних стратегій і бюджетування презентувало Інструмент оперативної оцінки рівня впровадження гендерного підходу в програмних документах у сфері відновлення.
Про це йдеться на фейсбук-сторінці організації.
Зазначається, що цей Інструмент базується на чинній українській нормативній базі та використовує бальну систему для оцінки, яка визначає подальші дії.
Інструмент є чек-листом для аналізу документа на предмет врахування гендерних аспектів. За словами, експертки з гендерно орієнтованого врядування, членкині ГО «Бюро гендерних стратегій і бюджетування» Юлії Малько, його розроблено за аналогією з молдовським досвідом. Інструмент включає 12 питань для швидкої оцінки на кожному етапі політик – від розробки до впровадження та моніторингу. Визначивши бал будь-якого документа можна зрозуміти, що у ньому варто покращити.
Навіть коли в документі немає слова «гендерний», це не означає, що до нього не включено елементи гендерної політики. І навпаки.
«Важливо визначати у документах не лише перелік проблем, а й шукати їх причини. Наприклад, коли мова про розрив тривалості життя у жінок та чоловіків, треба визначити причини: стиль та моделі поведінки жінок та чоловіків, стереотипи у суспільстві тощо. Кожна теза має підкріплюватися статистичними даними. Так вималюється реалістична картина», — зауважила експертка з гендерно орієнтованого бюджетування, членкиня ГО «Бюро гендерних стратегій та бюджетування» Наталія Свідерська.
Експертки розповіли, що інструмент вже було використано на практиці, зокрема під час обговорення проєкту Стратегії демографічного розвитку України.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!