Команда шеф-кухаря та ідеолога проєкту «Cult Food» Євгена Клопотенка презентувала оновлений збірник рекомендованих рецептур для харчування дітей у закладах освіти. Він складається з понад 600 страв і дає змогу урізноманітнити харчування школярів. У тому числі без лактози та глютену.
Перший збірник страв для шкільних їдалень був затверджений у 2022 році й до нього входило лише 180 страв. Тепер команда Клопотенка створила збірник рекомендованих рецептур, додавши ще більше страв, розроблених спільно з провідними нутриціологами та технологами України.
«Нашою метою було створити максимально повний збірник рецептур, щоб урізноманітнити вибір страв у шкільних їдальнях та показати, що харчуватися корисно — це смачно, — говорить автор збірника, шеф-кухар Євген Клопотенко. — Я впевнений, що сьогодні кожен зможе обрати для себе страви до душі з понад 600 варіантів».
У Міністерстві охорони здоров’я зазначили, що всі страви, що увійшли до збірника, відповідають вимогам постанови Кабінету Міністрів №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».
Читайте також: У кількох областях України побудуть школи-бомбосховища «з нуля»
Нові рецепти для шкільних їдалень та підготовка кухарів закладів освіти
Оновлений збірник складається з 14 розділів та 621 рецептури. Тут містяться традиційні українські страви та популярні страви світової кухні, зокрема, зі шкільного меню європейських країн.
«У збірнику враховані актуальні потреби дітей в частині харчування — запропоновано понад 80 альтернатив страв без лактози та глютену, а у кожній технічній картці вказані наявні алергени. Тепер, навіть якщо у школі лише одна дитина має особливі потреби в харчуванні, то вона, як і інші діти, матиме доступ до здорової їжі», — підкреслив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Збірник складається з покрокових рецептів та технічних карток, що значно полегшать роботу шкільних кухарів. Вони адаптовані до різних форматів приготування: і на старому обладнані, й на сучасному. Крім того, кожна страва супроводжується прикладами подачі та оформлення.
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий зазначив, що за підтримки партнерів в Україні почали навчати кухарів та затвердили професійний стандарт «Кухар закладу освіти».
«За підтримки партнерів створили кулінарні хаби для підготовки та підвищення кваліфікації кухарів. Минулого року у дев’яти областях України розпочали роботу 11 таких хабів, ще пʼять — відкрилися вже цього року. І стільки ж запрацюють до кінця весни», — зазначив Лісовий.
Розробка та видання збірника стали можливими завдяки підтримці українсько-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я», який впроваджує консорціум організацій: GFA Consulting Group, Університетські клініки Женеви/Hôpitaux Universitaires de Genève (HUG), Благодійний фонд «Здоров’я жінки і планування сімʼї» та агенція «One Health» за фінансової підтримки Швейцарії.
Читайте також: Медичну довідку для зарахування до закладу освіти можна отримати у сімейного лікаря
Друкована та онлайн-версії збірника рецептур для закладів освіти
Друковані примірники збірника за підтримки українсько-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» будуть безоплатно передані в заклади освіти, провідним фахівцям із впровадження реформи та активним учасникам змін шкільного харчування. Онлайн-версію збірника розміщено у вільному доступі на порталі «ЗнаЇмо» та на сайті Cult Food.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Прегелянути коментарі (1)
Як і де можно придбати цей Збірник?