В Україні схвалили Стратегію щодо ВПО до 2025 року
Сьогодні, 7 квітня, Кабінет міністрів схвалив Стратегію державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року.
Крім того, було затверджено відповідний операційний план на 2023-2025 роки.
Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Як зазначається, відповідний документ було розроблено за підтримки Ради Європи. Крім того, да напрацювання також долучилися експерти міжнародних і громадських організацій, які опікуються захистом прав ВПО.
«Прийняття нової Стратегії – це реагування держави на виклики масового переміщення населення, спричинені повномасштабною агресією рф. Нею передбачена державна підтримка ВПО на всіх етапах – від евакуації, у процесі соціальної адаптації на новому місці й до моменту повернення до місця постійного проживання», – зазначили у Мінреінтеграції.
Стратегічні цілі
У затвердженому документі вказано 5 стратегічних цілей, на які фокусуватиметься держава протягом 2023-2025 рр.
- Реагування держави на виклики внутрішнього переміщення.
- Безпечна евакуація громадян із небезпечних районів і задоволення їхніх гуманітарних потреб.
- Адаптація ВПО на новому місці проживання.
- Інтеграція та розвиток ВПО у приймаючих територіальних громадах.
- Підтримка безпечного повернення до покинутого місця проживання та реінтеграції.
За словами віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук, більше уваги приділятиметься інтеграції переселенців у приймаючих громадах.
«Державна політика щодо внутрішнього переміщення має формуватися комплексно. Зараз основну увагу маємо зосередити на адаптації та подальшій інтеграції внутрішньо переміщених осіб у приймаючих громадах. Це і доступ до освітніх послуг, і працевлаштування, і підтримка самозайнятості», – зазначила посадовиця.
Вона також наголосила на необхідності надання фахової психологічної допомоги.
«Дякую Раді Європи та громадським організаціям, які долучилися до розробки Стратегії. Відтепер ми маємо чітке бачення, як реагувати на виклики внутрішнього переміщення», – додала Верещук.
Нагадаємо, що будь-які питання, пов’язані з порушенням прав ВПО, потрібно не замовчувати, а вирішувати за допомогою спеціально створених органів.
Зокрема, про відновлення виплат, подвійну оплату комунальних послуг, дискримінаційсть закону про компенсацію за зруйноване житло нещодавно говорили з Представником Уповноваженого з прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України Ольгою Алтуніною.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!