В Україні спростили процес протезування та реабілітації
Процес протезування та подальшої реабілітації для пацієнтів значно спростили.
Кабінет Міністрів прийняв постанову «Деякі питання організації реабілітації у сфері охорони здоровʼя», яка покликана спростити та покращити забезпечення медичними виробами, в тому числі допоміжними засобами реабілітації на всіх етапах реабілітації осіб з обмеженнями повсякденного функціонування.
Про це повідомили в Мінсоцполітики.
«Постанова забезпечить участь мультидисциплінарної команди та створення індивідуального реабілітаційного плану. На практиці це означає, що непотрібно буде звертатися до різних лікарів, а процес протезування та подальшої реабілітації буде значно спрощений для пацієнта», – наголосив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.
Тож, завдяки прийнятій постанові заклади охорони здоров’я зможуть залучати протезистів до роботи у мультидисциплінарних реабілітаційних командах за договорами про співпрацю. Водночас пацієнти матимуть можливість самостійно обрати протезиста, який виготовлятиме протез коштом держбюджету.
Також повідомляється, що пацієнти отримуватимуть повноцінну реабілітаційну допомогу з першого дня звернення з травмою чи захворюванням. Зокрема, забезпечуватимуть допоміжними засобами реабілітації на всіх етапах відновлення, тобто з моменту, коли людина перебуває в лікарні.
Для кожного пацієнта мультидисциплінарна команда створюватиме індивідуальний реабілітаційний план і не буде потреби звертатися до різних лікарів.
Зокрема, до переліку заходів з реабілітації входять:
- фізична та реабілітаційна медицина, фізична терапія, ерготерапія, психологічна допомогау, протезування-ортезування, надання всіх необхідних медичних виробів;
- допоміжні засоби для самообслуговування та особистого догляду;
- допоміжні засоби для активності та участі, повʼязані з особистою мобільністю й транспортуванням.
Крім того, під час виписки, всі пацієнти матимуть можливість безоплатно взяти на прокат необхідні допоміжні засоби реабілітації.
«Реалізація постанови позитивно вплине на досягнення та підтримку осіб, які потребують реабілітації, у їх середовищі, зменшить кількість осіб зі стійким обмеженням життєдіяльності та збільшить кількість осіб, які повернуться до праці та повноцінного соціального життя», – додали в Мінсоцполітики.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!