В Україні створили гарячу лінію допомоги для подолання страху, пов’язаного з війною

38840
коментарі відсутні

В Україні створили гарячу лінію допомоги для подолання страху, пов’язаного з війною

Український ветеранський фонд  запустив гарячу лінію кризової підтримки, де працюють психологи, які допомагають подолати тривогу, пов’язаною з війною.

На лінії готові надавати допомогу людям, які опинилися в критичній ситуації, охоплені страхом та не знають як впоратися із важким станом чи просто потребують підтримки й безпечного простору. Також фахівці консультуватимуть українців, які готуються до повернення близьких із фронту й не знають, як краще себе поводити. Отримати підтримку можна безоплатно 24/7 за номером 0 800 332 029. Усі розмови є приватними.

Крім того, зібрали для вас матеріали з порадами від психологів:

В Україні створили гарячу лінію допомоги для подолання страху, пов’язаного з війною - Фото №1

Дуже багато родин із дітьми знайшли притулок поза межами України, втікаючи від обстрілів та жахіть війни. Наразі за кордоном перебувають 641 тисяча українських дітей шкільного віку. Серед них багато підлітків, які не тільки пристосувались до нових умов життя, а й повністю освоїлися.  Діти в Європі почувають себе краще, ніж дорослі – психологиня «Клініки дружньої до молоді»

 

В Україні створили гарячу лінію допомоги для подолання страху, пов’язаного з війною - Фото №2

Гаряча лінія психологічної допомоги створена для українців, які постраждали від війни й перебувають як на території України, так і в деяких країнах Європейського Союзу. У роботі задіяно фахових психологів із багаторічним досвідом, які пройшли спеціальну підготовку для роботи зі складними кризовими ситуаціями. Читайте Гаряча лінія психологічної допомоги: як скористатися, перебуваючи за кордоном

 

В Україні створили гарячу лінію допомоги для подолання страху, пов’язаного з війною - Фото №3

Через агресивні військові дії росії тисячі українців були змушені залишити власні домівки й поїхати в інші регіони України та закордон. У Донецькій та Луганській областях влада кожного дня звертається до мешканців щодо евакуації, оскільки саме тут очікують найзапекліші бої та обстріли. Проте є родини, які залишаються вдома з надією, що все «обійдеться», а біда «стороною пройде»… Отже, Як переконати людей похилого віку евакуюватися

 

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) – це, мабуть, один з найвідоміших і найпопулярніших психічних розладів у медіа-просторі, про який часто говорять протягом останніх років. При цьому найчастіше цей синдром поєднують з військовими, які повернулися з війни. Те, що відбувається в Україні останній місяць, викликає психічні розлади різного ступеню важкості у дорослих людей майже в усіх регіонах країни. Психіка дітей і підлітків іще більш тендітна і вразлива. Більш того, вони можуть вважати себе винними, що не запобігли будь-яким травматичним подіям та відчувати бажання помсти… ПТСР та тривожність у дітей через війну: що потрібно знати та як допомогти у перші дні й тижні

 

В Україні створили гарячу лінію допомоги для подолання страху, пов’язаного з війною - Фото №4

У цей непростий час, коли постійно гудять сирени, чутно вибухи – тривожність підвищена у дорослих, що там вже казати про дітлахів, зазначає психологиня з Костянтинівки.

  • У кризових ситуаціях, батькам потрібно максимально тримати себе у руках. Малі діти дуже чутливі. Вони дивляться на реакцію того, що відбувається мами-тата. І, якщо в когось з них істерика, то відповідно буде вередувати і лякатися малюк.
  • Якщо дитина почала плакати – потрібен тілесний контакт, тобто необхідно її обійняти, погладити, взяти на руки.
  • Під час істерики дитину необхідно заспокоювати легкими погойдуваннями, дайте виплакатися.
  • Дихальні практики добре допомагають при тривозі. Коли ми панікуємо, то видихуємо набагато менше повітря, аніж вдихаємо. Допоможуть вправи: видих на рахунок чотири або ж гра «дмухаємо на квітку».
  • Добре працює і обтирання водою. Можна легенько пройтися вологими руками по щічках, вушках, шиї. («Частіше обіймайте своїх діток»)

 

В Україні створили гарячу лінію допомоги для подолання страху, пов’язаного з війною - Фото №5

Добірка рекомендацій як вберегти свій емоційний стан у кризових умовах. Фахівці вкотре наголошують, що у виснаженому стані людина малоефективна, а для перемоги потрібні сили! Тож нагадуємо, Мізки потрібно вимикати, хоча б інколи

І на останок Дієві та прості практики для зняття нервової напруги та панічної атаки

В Україні створили гарячу лінію допомоги для подолання страху, пов’язаного з війною - Фото №6


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика