В Україні створили портал допомоги для пенсіонерів та людей з інвалідністю
В Україні створили корисний вебресурс, який містить усю необхідну інформацію для людей похилого віку та тих, хто має інвалідність.
Він містить не тільки поради про те, як вижити та полегшити собі життя в умовах повномасштабної війни та евакуації, а й надає можливість отримати онлайн-консультацію, психологічну та юридичну допомогу.
Вебресурс створили три організації: ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України», ГО «Про.УД | Універсальний дизайн» та ВГО «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень».
«Відсутність інформації в доступному форматі поглиблювала й без того сильну розгубленість серед людей з інвалідністю та людей старшого віку. Цей ресурс неодмінно допоможе їм та їхнім рідним вчасно і в повному обсязі отримувати необхідну інформацію, попереджаючи появу додаткових проблем та стресу у ці важкі для всіх нас часи», – каже генеральна секретарка ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» Вікторія Назаренко.
Питання, на які можна знайти відповіді на порталі
- Правила перетину кордону.
- Порядок отримання статусу переселенця (внутрішньо переміщеної особи – ВПО) або біженця, або статусу тимчасового захисту.
- Право на отримання допомоги в Україніта за кордоном.
- Як евакуюватися в країни Європейського Союзу на авто, потягом, або іншими шляхами.
- Де можна зупинитися тимчасово, якщо переїхали з іншого населеного пункту в Україні.
- Як та де отримати психологічну допомогу.
- Де отримати гуманітарну допомогу, зокрема засоби гігієни, одяг чи продукти харчування.
- Інші питання.
Читайте також: Ще 130 тисяч осіб отримають грошову допомогу від ООН
Окрім того, люди похилого віку та особи з інвалідністю можуть отримати персональну консультацію. Після того, як людина залишить запит, з нею зв’яжуться за вказаними контактними даними, щоб надати відповіді або допомогти вирішити проблему.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!