В Україні запрацювала освітня платформа про відбудову міст — «Простір знань: відбудова зі змістом»
В Україні запустили освітню платформу “Простір знань: відбудова зі змістом” — онлайн-ресурс, що допоможе фахівцям, громадам і всім охочим долучитися до осмисленої та сталої відбудови міст і селищ.
Ініціатор проєкту — урбаністична коаліція Ro3kvit під керівництвом програми ООН з питань населених пунктів (UN-Habitat). Мета платформи — зробити знання про інтегроване планування, архітектуру, громадську участь, зелену трансформацію, безпеку та інклюзію доступними для українських фахівців, освітян, громадських активістів та волонтерів.
Читайте також Ro3kvit та Гірська громада презентували стратегічне бачення відновлення після деокупації
Що включає платформа
«Простір знань» поєднує кілька освітніх компонентів:
-
Серію відеоуроків з українськими та міжнародними експертами про комплексну відбудову;
-
Бібліотеку аналітичних і практичних матеріалів, перекладених з авторитетних міжнародних джерел;
-
Онлайн-архів книг, посібників та інструментів, які можна використовувати у власних проектах.
«Критично потрібно розпочати підтримку зусиль з відбудови вже зараз, тому що відновлення стійких, інклюзивних та життєздатних громад не може чекати», — зазначає Гвендолін Меннетріє, голова українського офісу UN-Habitat.
«Закладаючи ці основи сьогодні, ми підтримуємо місцеві проєкти, які вже тривають, прискорюємо відновлювальні ініціативи та надаємо українцям інструменти для планування та відбудови кращих міст для їхнього майбутнього», — додає вона.
Перший відеоурок: про інтегроване планування
Першим матеріалом на платформі стало відео «Інтегроване планування — ключ до відбудови». У ньому архітектори Фулько Трефферс (CEO Ro3kvit) та Олег Дроздов (засновник Харківської школи архітектури) пояснюють, чому важливо узгоджувати рішення щодо інфраструктури, архітектури, соціальної взаємодії та екології в єдину систему.
«Під час війни всі розуміють, що починати відбудову міст складно, а часом навіть ризиковано. Але ми можемо використати цей час, щоб максимально підготуватися до майбутнього. Це не просто технічні рішення, це більше, ніж дахи та стіни», — розповідає Фулько Трефферс.
«Ми знаємо, що якість матеріалів, дизайн, підрядники багато в чому визначать життя після війни. Для цієї якості потрібні експерти та професіонали, готові працювати з безпечною, стійкою та людиноцентричною архітектурою та міським дизайном», — підкреслює він.
«Нам потрібно продумати, як та яку роль можуть взяти на себе в цьому процесі громадяни та місцеві спільноти — і поширення знань для цього є надважливим процесом», — додає CEO Ro3kvit.
Більше про проєкт читайте на сайті
Проєкт “Простір знань: відбудова зі змістом” реалізується під керівництвом UN-Habitat та за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
Додаткова інформація:
Ro3kvit — це коаліція, яка обʼєднує більше 100 професіоналів з України та за її межами, для поширення знань та розробки методологій для розвитку та відновлення міських і сільських територій та інфраструктури України. Спираючись на досвід поствоєнних країн та найкращі практики міського дизайну, співтворчості та сталості, ми розробляємо інноваційні методи для вирішення актуальних проблем та формуємо стратегії для майбутнього.
Програма ООН з населених пунктів (ООН-Хабітат) уповноважена Генеральною Асамблеєю ООН сприяти розвитку соціально та екологічно сталих міст. ООН-Хабітат є координаційним центром з усіх питань урбанізації та населених пунктів у системі ООН. ООН-Хабітат співпрацює з партнерами з метою розбудови інклюзивних, безпечних, життєздатних та сталих міст і громад. ООН-Хабітат сприяє урбанізації як позитивній трансформаційній силі для людей і громад, зменшуючи нерівність, дискримінацію та бідність.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!