В Україні запроваджують нові підходи до розслідування злочинів сексуального насильства

24531
коментарі відсутні

В Україні запроваджують нові підходи до розслідування злочинів сексуального насильства

Запроваджуються нові підходи до розслідування сексуальних злочинів військових рф на території України. Тепер вони передбачають абсолютну конфіденційність.

Крім того, постраждалі зможуть отримати психологічну, юридичну та матеріальну допомогу.

Про це розповіла начальниця Управління Офісу генпрокурора, яке спеціалізується на розслідуванні відповідної категорії справ, Ірина Діденко під час брифінгу.

 

Вона пояснила, що у випадках, коли постраждалі взагалі погоджуються говорити про цю категорію злочинів, їм гарантується повна конфіденційність.

«За бажанням постраждалої особи, ми знеособлюємо її, змінюємо анкетні дані, місце проживання», – сказала вона.

Діденко зазначила, що нова стратегія розслідування справ сексуального насильства орієнтована у першу чергу на постраждалих та свідків цих злочинів.

«Тема сексуального насильства табуйована. Люди не готові говорити про цю категорію злочинів. А коли це робить окупант – людина ще більше закривається. Тому ми зрозуміли, що маємо повністю змінити наші підходи до розслідування злочинів цієї категорії. Прокурор тепер – захисник постраждалих у цій категорії злочинів», – зазначила вона.

За її словами, прокурори разом з профільними громадськими організаціями відтепер забезпечуватимуть постраждалим від сексуального насильства також психологічну, медичну, юридичну і матеріальну допомогу.

«Дуже часто зґвалтування поєднане з пограбуванням, убивством рідних… Людина може залишитися без засобів до існування на уже деокупованій території. Тож ми надаємо допомогу психолога і матеріальну допомогу. Ми здатні забезпечити повний пакет сервісів», – повідомила вона.

Водночас слідство працюватиме над покаранням злочинців. Їх чекає або справедливий суд і в’язниця в Україні, або «в’язниця під назвою російська федерація без права виїзду з цієї країни».

У деокупованих районах Донеччини та Херсонщини почалась фіксація сексуальних  злочинів росіян

 

Заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко під час брифінгу повідомила, що спеціальні поліцейські групи з фіксації сексуальних злочинів росіян в Україні почали роботу на деокупованих територіях Донецької та Херсонської областях.

За її словами, раніше такі групи поліції розпочали свою роботу: на Київщині – з квітня, на Сумщині — з травня, на Чернігівщині — з червня, на Харківщині — з вересня, на Донеччині і Херсонщині — з жовтня.

«Це фактично всі ті області, де були активні бойові дії, де була тимчасова окупація і де, як ми розуміємо, можуть бути вчинені такі злочини. Поліцейські виїжджають і відпрацьовують населений пункт один за одним, запитують у місцевого населення, чи їм відомо про такі факти, збирають доказову базу, документують це і розслідують», – заявила Павліченко.

Вона уточнила, що до цих груп входять фахівці різного роду, зокрема – поліцейські, які раніше працювали по виявленню і документуванню домашнього насильства, ювенальні поліцейські, слідчі, прокурори, і обов’язково психологи.

На деокупованій території такі групи працюють упродовж 2-3 місяців, збирають доказову базу по кожному факту. Поліція ретельно перевіряє всю інформацію, яка стає відомою.

«І якщо є хоч якась зачіпка, яка могла б надалі стати предметом розслідування і з’ясування фактів вчинення такого злочину, то розпочинається розслідування відповідного факту», – зазначила заступниця міністра МВС України.

Водночас вона додала, що насправді виявити факти сексуальних злочинів дуже складно. Та й постраждалі не завжди готові про це говорити.

«І ми не змушуємо їх розповідати, що вони пережили, і не маємо це робити. Проте, коли такі факти стають відомими, то правоохоронні органи починають їх розслідувати. Ми робимо все, щоб постраждалі отримували комплексну допомогу, а винні, відповідно, були покарані», – запевнила Павліченко.

Читайте також: «Розірви коло»: в Україні презентували додаток для жінок, які страждають від домашнього насильства

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика