В Україні запустили інтерактивну Карту інклюзивності «Місто без меж»

Український проєкт міських досліджень Громадська організація «ЛУН Місто» запустила інтерактивну Карту інклюзивності «Місто без меж». На неї  наносять заклади, публічні простори, міську інфраструктуру, де вже зроблені певні кроки для вільного доступу маломобільних груп населення.

Головна мета – зібрати на одній платформі простори, які хоча б частково подбали про інклюзивність, і таким чином привернути увагу до необхідності змін.

Організатори зазначають, що з початку повномасштабної війни десятки тисяч українців частково або повністю втратили мобільність. Для людей з травмами, інвалідністю сходи, високі бордюри, вузькі двері стають перешкодами, які або погіршують пересування, або взагалі унеможливлюють його.

Вони наголошують, що в сьогоднішніх умовах суспільство більше не може удавати, що проблеми вільного пересування містом та доступу до послуг немає. Тим більш, що ідеться не тільки про захисників та захисниць, які отримали статус інвалідності коли захищали державу, а й про цивільне населення, яке постраждало від обстрілів з боку окупантів.

«Зараз в Україні обмаль просторів, які є стовідсотково безбарʼєрними. Ми розуміємо це, але водночас хочемо підтримати тих, хто вже робить перші кроки для покращення комфорту свого закладу, двору, району, міста. Тому ми вирішили запустити інтерактивну Карту інклюзивності на ЛУН Місто і заохотити бізнеси, міста, долучатися. Сподіваємося, що це підштовхне до змін і тих, хто ще не подбав про інклюзивність», — коментує кураторка ЛУН Місто Анна Денисенко.

Читайте також: В Україні запрацювали автошколи для людей з інвалідністю

Що нанесено на Карту інклюзивності та як додатись

На інтерактивній мапі позначають кафе, супермаркети, заклади освіти, парки, вулиці, перехрестя, громадський транспорт, житлові будинки тощо. Тобто, вказані місця, де вже створена певна інклюзивна інфраструктура. Наприклад, можуть бути позначеними вхід в рівень з тротуаром, пандус, понижений бордюр, вбиральня для людей з інвалідністю, світлофор зі звуковим сигналом та ін.

Станом на цей час на неї нанесено понад 800 локацій. При цьому карта є інтерактивною і постійно оновлюється.

Читайте також: У Слов’янську запрацює сучасний гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу

Якщо користувач помічає на карті якусь неточність, то він може повідомити про це, натиснувши на картці локації кнопку «Повідомити про неточність».

Додати свій заклад або інфраструктуру свого міста на Карту інклюзивності можна безкоштовно.

  • Немережевим бізнесам слід заповнити анкету.
  • Мережевий бізнес та представники міських рад можуть написати на пошту misto@lun.ua.

Нагадаємо, що Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури затвердило нові державні будівельні норми (ДБН) для споруд цивільного захисту. Зокрема, ідеться про те, що всі захисні споруди мають відповідати стандартам інклюзивності, в тому числі, фізичної безбар’єрності, тобто, мають бути обладнані пандусами для людей з інвалідністю. У разі неможливості облаштування пандуса рекомендується застосовувати підйомні пристрої та механізми.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies