В Україні запустили платформу Bring Back Kids UA для повернення депортованих дітей
В Україні запустили офіційний вебсайт проекту Bring Kids Back UA, спрямований на інформування міжнародної спільноти щодо проблематики депортації українських дітей росією. Платформа містить план дії щодо повернення дітей в Україну, а також актуальні статистичні дані та історії тих, кого вже вдалося повернути в Україну.
Bring Kids Back UA об’єднує зусилля всіх органів влади України, інших держав, міжнародних та неурядових організацій заради повернення на батьківщину всіх українських дітей, які були незаконно депортовані росією.
Радниця з питань комунікацій керівника Офісу Президента Дарія Зарівна у своєму Телеграмі зазначила, що тільки за офіційними даними в росію було вивезено силою близько 20 тисяч дітей. Хоча цифра таких злочинів може бути значно більшою і сягати понад 100 тисяч. Наразі в Україну вдалося повернути лише 364 малюків, і «їхні розповіді просто лякають».
За її словами, є 5 основних сценаріїв, відповідно до яких діють росіяни: забирають дітей з дитячих будинків; убивають батьків; розділяють сім’ї під час фільтрації; роблять нестерпними умови проживання дітей на окупованих територіях; буквально викрадають дітей з місць, де вони живуть або навчаються.
Зарівна додала, що виступила на Copenhagen Democracy Summit 2023 у столиці Данії, де розповіла про «нову фундацію, новий Think, що має назву Bring Back Kids UA». Вона закликала міжнародну спільноту приєднатися до цього руху і допомогти повернути тисячі українських дітей додому.
Головні напрямки Bring Back Kids UA
У пресслужбі Міністерства закордонних справ України вказали основні цілі платформи. Це:
- ідентифікація та безпечна репатріація всіх незаконно депортованих дітей для їхнього об’єднання з сім’ями та опікунами в безпечному середовищі;
- створення комплексної системи психологічної підтримки;
- розвиток потужної інфраструктури, що сприяє сімейному вихованню;
- посилення міжнародної підтримки України у справі повернення примусово депортованих дітей;
- притягнення росії до відповідальності шляхом документування скоєних нею воєнних злочинів.
Багато іноземних партнерів України вже заявили про свою підтримку і готовність допомагати у напрямку захисту прав наших дітей.
Нагадаємо, що 1 серпня 2022 року в Україні запрацював державний портал пошуку неповнолітніх «Діти війни». Він створений, щоб розслідувати злочини й рятувати тих, кого ще можна встигнути врятувати. Зокрема йдеться про дітей, які зникли безвісти або були незаконно депортовані до росії.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!