В Україні з’явився Реєстр пошкодженого та знищеного майна
Мінінфраструктури та Мінцифри презентували Реєстр пошкодженого та знищеного майна.
Реєстр зберігатиме інформацію про житлові будівлі, промислові об’єкти та інші споруди, що були зруйновані під час російського вторгнення.
Про це 26 серпня повідомила пресслужба Мінцифри.
У відомстві нагадали про вже створену раніше можливість зареєструвати подання заявки про пошкоджене майно на порталі «Дія».
«Відбудова України – складний процес, який займе багато часу та ресурсів. Тому було важливо розпочати підготовку до відновлення якомога раніше. Ми зробили це навесні. Саме тоді ми запустили прийом заявок про пошкоджене майно у «Дії», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Як зафіксувати руйнування житла та отримати компенсацію – оновлена інструкція
Зазначається, що дані необхідні, щоб сформувати політику компенсації збитків та відновлення після перемоги України
«Сьогодні презентуємо реєстр, який буде зберігати цю інформацію. Вона допоможе створити ефективний план відновлення та компенсувати збитки українцям», – зазначив віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
«У Реєстрі врахують не лише житлові будинки, а й також промислові об’єкти, дороги, мости, лінії газо- та електропостачання. Усе, що було пошкоджено чи зруйновано», – додав міністр.
Наразі українці подали понад 256 тисяч повідомлень про пошкоджене майно через застосунок і портал «Дія».
Читайте також: Гроші або нове житло замість зруйнованого – Верховна Рада ухвалила законопроєкт про компенсацію
Реєстр пошкодженого та знищеного майна буде наповнюватись даними за результатами обстежень будівель спеціальними комісіями, які створювали органи місцевого самоврядування або військово-цивільні адміністрації.
Проєкт реалізується за підтримки USAID/UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!