В яких умовах проживають мешканці територіального центру Олександрівської громади

32705
коментарі відсутні

Понад 30 мешканців з Олександрівської, Андріївської, Новодонецької та Краматорської громад нині проживають у відділенні стаціонарного догляду територіального центру в Олександрівській ТГ. Це – одинокі пенсіонери та повнолітні люди з інвалідністю, які потребують цілодобового піклування. Тут у них не лише дах над головою, а й чотириразове харчування, медична допомога та дозвілля.

Олена Спаська майже 4 роки мешкає у відділенні стаціонарного догляду територіального центру Олександрівської громади. Після окупації Донецька жінка повернулася в своє рідне селище Новодонецьке, але через інсульт потребувала опіки. Нині жінка разом з іншими мешканцями територіального центру у кімнаті для дозвілля. Тут вони дивляться телевізор.

«Жила усе життя в Донецьку. Війна спіткала мене: діти роз’їхалися, а я інсульт отримала. Як кажуть, де народився, там і згодився: приїхала на батьківщину свою», – каже Олена Спаська.

А от Олену Галушко доглядають 12 років. Раніше жінка жила та працювала у Краматорську. З інсультом Олена потрапила в олександрівську лікарню. Через те, що в жінки немає родичів, вона мешкає у відділенні стаціонарного догляду.

«Я була після інсульту сильно виснажена. Думали, що три дні і помреш, а ще он яка стала», – говорить Олена Галушко.

На запитання щодо умов, відповідає: «Добре. Не жаліюся. Тут білизну перуть, купають, переодягають».

Щоранку медсестра Вікторія Колієва робить обхід мешканців: вимірює їм температуру та тиск, виконує усі приписи від лікаря. Медична допомога є однією із послуг, які надають у відділення стаціонарного догляду. Сама Вікторія тут працює лише вдень, цілодобово тут чергують молодші медсестри. Декілька разів на тиждень приїжджає і лікар.

«Я можу тільки невідкладну допомогу, якщо тиск піднявся чи температура. Першу допомогу надаю сама, а в разі необхідності викликаю лікаря. Сам курс лікування він назначає і ми колемося, крапаємося – все, що назначає лікар», – розповідає в.о. завідуючої відділення стаціонарного догляду Олександрівського територіального центру Вікторія Колієва.

За словами директорки Олександрівського територіального центру Ірини Гребенюк, протягом року 45 осіб отримали допомогу.

«На даний час у нашому відділенні проживають мешканці інших громад. Це мешканці Андріївської громади, Новодонецької громади та жителі міста Краматорськ. Також у нас є внутрішньо переміщені особи», – говорить Ірина Гребенюк.

 

Розвиток терцентру Олександрівської громади продовжується

 

Нині у відділенні стаціонарного догляду мешкає 31 людина. П’ять із них сплачують за проживання, для інших воно безкоштовне. Загалом відділення розраховане на перебування 50 людей. Тут приймають одиноких пенсіонерів та повнолітніх мешканців з інвалідністю, які потребують цілодобового догляду. Торік у терцентрі завершили проєкт реконструкції будівлі Очеретинської амбулаторії під  відділення стаціонарного догляду. На це було витрачено понад 11,5 мільйонів гривень з державного та місцевого бюджетів.

«За цим проєктом у нас зроблено перекриття повністю даху з утепленням, утеплення стін. У підвалі утеплення у нас виникло, далі у нас замінені вікна на більш сучасні та енергозберігаючі, їх 86 вікон, замінена система опалення та замінені 2 електрокотли, які підключені під цю систему опалення», – розповідає Ірина Гребенюк.

Допомагають в облаштуванні відділення стаціонарного догляду і міжнародні партнери. У співпраці з Міжнародною організацією з міграції відремонтували пральню та встановили професійні  пральні та сушильні машини. Також за кошти благодійного фонду NEW WEY оновили дві ванні кімнати. Згодом у відділенні планують зробити ремонт кімнат для мешканців, аби створити їм затишок, як вдома. Загалом територіальний центр Олександрівської громади має два відділення. Друге – це соціальна допомога вдома. Торік її надали 164 мешканцям.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Дивiться також