В Єврокомісії захоплюються українськими енергетиками та обіцяють підтримку
У Європейській комісії вражені стійкістю української енергосистеми та хоробрістю енергетиків в умовах війни та постійних ракетних атак з боку рф.
Низка країн вже готові підставити Україні свої «енергетичні плечі».
Зокрема йдеться про експорт та імпорт електроенергії, надання обладнання, інструментів та матеріалів, необхідних для ремонту та відновлення енергетичної інфраструктури.
Про це сказала єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон в інтерв’ю для УНІАН.
«Виклики, які має подолати український енергетичний сектор, звичайно, величезні. Вражає, що енергетична система залишалася майже повністю функціональною до цієї осені, протягом цих місяців війни. І навіть зараз, незважаючи на те, що Росія спрямовує свої удари проти енергетичної інфраструктури, Україні вдалося поновити значну частину пошкоджених потужностей», – сказала вона.
Сімсон також зазначила, що все це є свідченням надзвичайної стійкості та хоробрості людей, які працюють в українському енергетичному секторі. Вона також висловила сподівання на зустріч «з деякими з них, коли відвідаю Київ найближчим часом, щоб подякувати їм.
Водночас єврокомісар запевнила, що Євросоюз допоможе енергетичному сектору України.
«З весни ми надаємо конкретну адресну допомогу українській енергетиці. Що стосується обладнання, інструментів та матеріалів, необхідних для ремонту та відновлення енергетичної інфраструктури, ми працюємо за трьома напрямками: пожертвування від держав-членів, пожертвування від приватних компаній та фонд, створений Енергетичною спільнотою для фінансової допомоги на мій запит», – розповіла Сімсон.
Читайте також: 20 мільйонів крон виділить Чехія на генератори для Харківщини та Дніпропетровщини
За її словами, йдеться про допомогу на десятки мільйонів євро, яка вже була доставлена або перебуває на стадії надання, «але, звичайно, потрібно більше, враховуючи російські удари та майбутню зиму».
Вона закликала усіх міністрів енергетики ЄС активізувати свої зусилля. А також звернулась до всіх міжнародних партнерів та глобальних енергетичних компаній, які виробляють необхідне Україні обладнання, з проханням про пріоритетний режим.
Читайте також: Німеччина та Литва вже допомагають відновлювати енергетику в Україні
Нагадаємо, що росія з 10 жовтня здійснює атаки по території України з метою знищення всіх об’єктів критичної інфраструктури. Але попри регулярні обстріли, енергосистема продовжує працювати. Український енергосектор виявився більш стійким, ніж розраховував ворог.
Крім того, тарифи на електроенергію для населення України не зросли навіть у таких надскладних умовах і зафіксовані до кінця опалювального сезону.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!