Від чого мешканці Донеччини помирають найчастіше

4215
коментарі відсутні

Від чого мешканці Донеччини помирають найчастіше

Хвороби системи кровообігу є найбільш розповсюдженою причиною смерті мешканців Донецької області. Із 3629 померлих жителів регіону у січні цього року майже 2400 людей пішли з життя саме через такі хвороби, повідомляє обласне управління статистики.

Більше половини з цих людей померли від ішемічної хвороби серця, ще понад 850 – від цереброваскулярних хвороб (інсультів).

 

Показники «смертельної» статистики

 

Онкологічні захворювання – друга найбільш розповсюджена причина смерті мешканців Донеччини. Від новоутворень (майже всі – злоякісні) за перший місяць цього року померли 487 людини. Далі йдуть зовнішні причини смерті – ДТП, отруєння, самогубства, вбивства і так далі. Від цього померли 176 людей. Життя ще 164 мешканців регіони забрали хвороби органів травлення.

Для порівняння: від грипу та пневмонії у січні померли 42 людини, від туберкульозу – 22, а ВІЛ став причиною смерті 21 людини.

Від чого мешканці Донеччини помирають найчастіше - Фото №1

Якщо подивитися статистику причин смерті за минулі роки, то ситуація не змінюється. Починаючи принаймні з 2005-го року понад половина мешканців Донеччини помирає від хвороб системи кровообігу, потім – від новоутворень, зовнішніх причин смерті, хвороб органів травлення, хвороб органів дихання, інфекційних та паразитарних хвороб.

 

Як мінімізувати ризики

 

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) каже, що серцево-судинні захворювання є головною причиною смертності не лише донеччан, а й загалом українців. Цьому сприяють декілька факторів: надмірна вага (проблема кожного другого українця), підвищений артеріальний тиск (страждає кожен третій), вживання алкоголю та тютюну, низька фізична активність, стрес, нездорове харчування та підвищений рівень цукру в крові.

Хворобам системи кровообігу цілком можна запобігти, але багатьом доведеться змінити свої звички. У першу чергу МОЗ радить правильно харчуватися. Головні вороги серця – це переїдання, недостатнє споживання овочів та фруктів, безконтрольне вживання висококалорійної їжі, напоїв та солі. Тож у харчуванні потрібно віддавати перевагу овочам, фруктам, злакам, бобовим, горіхам, кисломолочним продуктам, нежирним сортам м’яса та риби. При цьому МОЗ закликає максимально скоротити споживання жирів, масла, солодощів та алкоголю.

Щоб зберегти здоров’я серця, потрібно також мати фізичну активність – якщо її немає, то це призводить до збільшення ваги та розвитку серцево-судинних захворювань. За оцінками урядовців, зараз лише 3% українців має достатній рівень оздоровчої рухової активності. Якщо ви ще не входите до числа цих людей, то починайте більше рухатися, гуляти на свіжому повітрі, займатися спортом. В середньому доросла людина повинна щодня ходити пішки на відстань не менше трьох кілометрів (або не менше 30 хвилин).

Стрес та тривожні стани у понад два рази збільшують ризик серцево-судинних захворювань, а у разі хвороби – ускладнень та смерті, тож МОЗ закликає українців уникати стресів та вчитися справлятися з ними.

 

Ще одна важлива порада – відмовтеся від куріння та алкоголю.

 

“Зловживання алкоголем призводить до підвищення артеріального тиску, гіпертрофії серцевого м’язу, розвитку інфаркту міокарду та порушення мозкового кровообігу – інсульту. Кожен п’ятий українець курить і цим, зокрема, істотно збільшує ризики серцево-судинних захворювань.  Інтенсивне куріння з підліткового віку (понад 20 років) може скоротити життя на 20-25 років, в тому числі і через хвороби серця”, – повідомляє Міністерство.

Також дуже важливо контролювати свій артеріальний тиск та рівень цукру в крові. Оптимальний рівень такого тиску для дорослої людини становить 120/80 мм ртутного стовбчика. Для більшості людей нормальними вважаються всі показники артеріального тиску, які не перевищують 139/89. Оптимальний рівень цукру капілярної крові (при заборі крові з пальця) від 3,3 до 5,5 ммоль/л.

МОЗ також наполягає, що потрібно регулярно відвідувати свого терапевта чи сімейного лікаря, з яким ви підписали декларацію, та вчасно проходити профілактичні огляди.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика