ВІЛ – статус – не приговор. Де у Костянтинівці можна пройти експрес-тест

3288
коментарі відсутні

ВІЛ – статус – не приговор. Де у Костянтинівці можна пройти експрес-тест

Інтерв’ю з соціальним працівником благодійного фонду «Український ресурсний центр» Ольгою Редченко

Де можна у місті пройти тестування?
Завдяки співпраці закладів охорони здоров’я, місцевої влади та благодійних організацій – послуги тестування можна отримати у більшості закладів охорони здоров’я – достатньо звернутися до медперсоналу лікарні чи амбулаторії в тому числі до Костянтинівського кожно-венерологічного диспансеру, який розташований за адресою вул. Інтернаціональна, 298. У закладі людина може пройти тестування надчутливими швидкими тестами в рамках проекту HealthLink , який зараз реалізується у Донецькій області Українським ресурсним центром. Також людина отримає кваліфіковану консультацію від фахівця. Візит та результати є анонімними й не розголошуються.

ВІЛ – це смертний вирок?
Сьогодні в деяких країнах (наприклад, Швеції) ВІЛ сприймається як хронічне захворювання на зразок діабету. Дійсно, складно щодня приймати ліки, потрібна певна дисципліна щодо свого здоров’я і способу життя. Але в цілому все те ж саме: можна заводити сім’ю, мати здорових дітей і бути безпечним для оточення. Тому що під час регулярного прийому спеціальної антиретровірусної терапії (АРТ) від ВІЛ-позитивної людини не можна заразитися – це підтверджують багаторічні спостереження вчених. Однак, якщо вчасно не виявити інфекцію й не почати вчасно лікування, не приймати регулярно ліки – то так, ВІЛ небезпечний, як і будь-яке зневажливе ставлення до свого здоров’я.

Скільки людей живе з ВІЛ?
Всього у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 млн. чоловік. В Україні проживає понад 245 тисяч людей з ВІЛ.

Презервативи захистять від інфікування?
Існує твердження, що дуже малий розмір вірусних частинок ВІЛ дозволяє їм проходити через мікроскопічні пори в матеріалі презервативів – це не є вірним. Фактичні дані свідчать про те, що чоловічі латексні презервативи є надійним способом профілактики ВІЛ-інфекції у жінок і чоловіків – вони захищають на 85% від передачі ВІЛ та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом. Однак, жоден спосіб захисту, крім утримання, не є ефективним на 100%.

Чому необхідно знати свій ВІЛ-статус?
Згідно з інформацією Центру громадського здоров’я, в Україні половина ВІЛ-інфікованих людей не знають свій статус. Незнання статусу й відсутність терапії погіршить здоров’я самої людини, а також підвищить ризик передачі вірусу.

Як передається ВІЛ?
Серед шляхів передачі вірусу в Україні найбільш поширеним є статевий шлях (61,6%). На другому місці – передача інфекції через кров при введенні наркотичних препаратів (21,8%). Також ВІЛ-інфекція передається від матері до дитини.

Лікування платне?
Зараз в Україні немає проблем з лікуванням – ми першими в Східній Європі переходимо на 100% забезпеченість ліками. Тобто кожен ВІЛ-українець може отримувати лікування безкоштовно. Якщо ви ще не перевіряли себе, то час дорослішати. Відвідайте найближчий пункт тестування та зробіть тест. Це швидко (15 хвилин), безкоштовно і конфіденційно!

Юлія Дерека


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика